آرتریت روماتوئید برای یک مادر ممکن است خطرات سلامتی را برای فرزندانش افزایش دهد

برخی از متخصصان می گویند ، کودکان زن مبتلا به آرتریت روماتوئید می توانند خود بیماری های خود ایمنی ایجاد کنند. برخی دیگر می گویند خطر بیش از حد است.

محققان می گویند آرتریت روماتوئید یک مادر به طور بالقوه می تواند DNA فرزندان خود را تغییر دهد. گتی ایماژ

مادران اغلب به اندازه کافی نگران هستند.

اکنون ، زنان باردار مبتلا به آرتریت روماتوئید ممکن است یک نگرانی اضافی داشته باشند: اثرات سلامتی مادام العمر بر فرزندانشان.

برخی از زنان مبتلا به آرتریت روماتوئید (RA) می گویند که در دوران بارداری و بعد از آن حیرت می کنند ، حتی گاهی اوقات به حالت عادی بهبود می یابند.

با این حال ، مطالعه جدیدی که در Annals of Rheumatic Diseases منتشر شده است نتیجه گرفته است که فرزندان مادران مبتلا به آرتریت روماتوئید در واقع ممکن است “مشخصات متیلاسیون” DNA متفاوتی نسبت به کودکانی داشته باشند که در زنان بدون RA متولد می شوند.

و این اولین مطالعه در نوع خود نیست.

دکتر هیلال اینچه-آسکان ، روماتولوژیست مرکز پزشکی اراسموس در هلند و نویسنده مطالعه سرب در بیانیه مطبوعاتی گفت: “آرتریت روماتوئید مادر در دوران بارداری با متیلاسیون DNA دیفرانسیل در فرزندان همراه است.” “آرتریت روماتوئید مادر ممکن است عواقب مادام العمر برای فرزندان داشته باشد.”

چه عواقب مادام العمر دارد؟ در درجه اول تفاوت های DNA است.

به عنوان مثال ، برخی از داروهای RA مانند پردنیزون و سایر کورتیکواستروئیدها و همچنین سولفاسالازین (آزولفیدین) می توانند بر متیلاسیون DNA تأثیر بگذارند. منبع قابل اعتماد متیلاسیون بر بیان ژن ، برنامه نویسی و جنبه های دیگر مولکولهای DNA تأثیر می گذارد.

این که چگونه این فرد روی فرد تأثیر می گذارد بستگی به این دارد که این فعالیت در ژنوم واقع شده است.

در این مطالعه ، مناطق به شدت آسیب دیده – یا بخش هایی از DNA – با شرایطی از جمله حساسیت به انسولین ، نارسایی قلبی و دیابت همراه بودند.

مناطقی دیگر که تحت تأثیر این داروهای RA قرار دارند ، ممکن است در بعضی مواقع با حمله قلبی ، فیبریلاسیون دهلیزی ، بیماری عروق کرونر قلب ، چاقی و دیابت نوع 2 همراه باشد.

اما آیا این از RA یا دارو است؟ و چه زمانی متیلاسیون رخ می دهد؟

احتیاط در دوران بارداری

متیلاسیون DNA اغلب در اوایل بارداری رخ می دهد.

اگر مادر شناخته شده مبتلا به RA داشته باشد ، بعضی از پزشکان توصیه می کنند برخی از داروهای خاص را بخصوص در سه ماهه اول یا حتی بعد از آن در هنگام شیردهی متوقف کنید.

برخی از داروها دارای برچسب FDA هستند که در مورد مصرف در دوران بارداری توصیه می کنند.

محققان این مطالعه و دیگران دوست دارند که هشدار می دهند که ارتباط این انجمن های اولیه مشخص نیست.

محققان همچنین نتوانستند بطور دقیق تشخیص دهند كه آیا متیلاسیون DNA ناشی از خود بیماری واقعی یا درمان RA بوده است.

محققان توصیه می كنند كه تأثیرات و تأثیرات هر دو فعالیت بیماری آرتریت روماتوئید و استفاده از داروهای استاندارد و پرخطر RA كه باید بیشتر مورد بررسی قرار گیرند.

No votes yet.
Please wait...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *