آیا بوگاتی شاسی بلند ساخته خواهد شد؟

[ad_1]

خودروهای کلاس شاسی‌بلند و کراس اوور، در سال 2019، به مسئله بسیار مهمی برای خودروسازان جهانی تبدیل‌شده‌اند. خودروهایی که به سبب شهرت و همه‌پسندی روزافزونشان، شرکت‌هایی مانند بنتلی بریتانیا، لامبورگینی و حتی رولز-رویس نیز خود را به قافله ساخت این نوع خودروها رسانده‌اند تا از سود سرشار آن عقب نمانند.

استون مارتین و فراری که به ساخت ابرخودروهای اسپرت شهرت دارند نیز به‌زودی به سمت خودروهای شاسی‌بلند خواهند آمد تا سودآوری خود را بالاتر ببرند.

دراین‌بین، شرکت‌های بسیار کمی وجود دارند که در مقابل وسوسه ساخت خودروهای شاسی‌بلند مقاومت کرده و قصد ورود به این کلاس را ندارند. شرکتی نام آشنایی مانند بوگاتی که رئیس آن، آقای استفان وینکلمن گفته است که بازار یک خودروی شاسی‌بلند با برند بوگاتی را نخواهد دید. آقای وینکلمن دلیل این سیاست را مرتبط ندانستن تاریخ این شرکت با خودروهای شاسی‌بلند دانسته است.

پس برای طرفداران سرسخت این ابر شرکت، شاید این بتواند خبر بدی باشد که آن‌ها خودروی شاسی‌بلندی با موتور 12 سیلندر و 4 توربو شارژی که بتواند بیش از 1,500 اسب بخار قدرت تولید کند را نخواهند دید.

بوگاتی به‌جای ساخت یک شاسی‌بلند، تمرکز خود را بر روی ساخت ابرخودروهای جذاب و پیشتازی مانند همین Divo که آخرین خودروی معرفی‌شده از طرف این شرکت است خواهد گذاشت. خودروهایی مانند بوگاتی دیوو و شیرون، توانسته‌اند شاخصه‌های قدرت و گشتاور را تا حد ایده آل بالابرده و آن را با خاصیت لوکس بودن و راحتی خودرو برای سرنشینان ترکیب کنند.


ترکیبی که نمی‌توان نمونه‌های زیادی از آن را در خودروهای جهان مشاهده کرد. درواقع ازنظر آقای وینکلمن، نهایت سرعت، تنها دغدغه این شرکت برای خودروهایش نبوده و ویژگی‌های دیگری مانند راحتی و لوکس بودن و استفاده از فن‌آوری‌های مدرن نیز بسیار مهم هستند.درهرحال، باوجوداینکه ساخت یک شاسی‌بلند از طرف این شرکت خلاق از برنامه خارج‌شده است اما بوگاتی ممکن است روی یک مدل جدید از ابرخودروی خود،کار کند. طرح مفهومی جذابی بانام گالیبیر (Galibier) سدان و یا حتی یک خودروی پلاگین هیبرید که می‌توانند نمونه‌های بسیار جذابی از آب دربیایند.

 

نوشته آیا بوگاتی شاسی بلند ساخته خواهد شد؟ اولین بار در چرخان پدیدار شد.

[ad_2]
منبع ⇑

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + هشت =