آیفون SE 2022 احتمالا تراشه‌ A15، فناوری 5G و نمایشگر 4٫7 اینچ خواهد داشت

[ad_1]

خبر‌های منتشر شده نشان می‌دهند که نسل جدید آیفون مقرون‌ به‌صرفه‌ی SE در نیمه‌ی اول سال ۲۰۲۲ از راه خواهد رسید و گویا طراحی ظاهری آن تفاوت چندانی را با نسل فعلی آیفون SE که دارای طراحی ظاهری مشابه با آیفون ۸ است، ندارد. این ادعا‌های جدید توسط نشریه‌ی Nikkei Asia منتشر شده‌اند.

با توجه به گزارش تازه منتشر شده توسط Nikkei Asia می‌توان گفت که به‌روزرسانی اصلی رخ داده در نسل بعدی آیفون SE استفاده از تراشه‌ی جدید A15 در آن خواهد بود. انتظار داریم که اپل از این تراشه‌ی جدید در نسل جدید آیفون ۱۳ هم استفاده کند. این تراشه با توجه به داشتن مودم کوالکام X60 از فناوری ارتباطی ۵G هم پشتیبانی می‌کند.

در روز‌های گذشته گزارشی توسط نشریه‌ی DigiTimes منتشر شد که ادعا می‌کرد اپل در آیفون SE 2022 به جای تراشه‌ی A15 از تراشه‌ی A14 استفاده خواهد کرد. البته همان‌گونه که پیش‌تر هم گفته شد گزارش منتشر شده توسط نشریه‌ی Nikkei ادعایی خلاف این موضوع را مطرح می‌کند.

پیش‌تر گفتیم که نسل بعدی آیفون SE هم دارای طراحی ظاهری مشابه با نسل فعلی این گوشی خواهد بود، در نتیجه انتظار می‌رود که اپل در آیفون SE 2022 هم به جای افزایش اندازه‌ی نمایشگر یا استفاده از نمایشگر OLED، از همان نمایشگر LCD و با اندازه‌ی ۴٫۷ اینچ استفاده کند.

با وجود مطرح شدن این ادعا‌ها، در این گزارش جدید اطلاعات دیگری مانند استفاده از دکمه‌ی هوم در این گوشی مطرح نشده است. با این وجود گویا اپل در نسل بعدی آیفون SE هم از دکمه‌ی هوم مجهز به سنسور تشخیص اثر انگشت Touch ID استفاده خواهد کرد.

آیفون SE 2020 سفید

در گزارش این نشریه آمده است: «آیفون ۵G مقرون‌ به‌صرفه در نیمه‌ی اول سال ۲۰۲۲ به بازار عرضه خواهد شد. اپل در این نسل از آیفون SE از تراشه‌ی جدید A15 استفاده خواهد کرد. تراشه‌ی A15 در واقع همان تراشه‌ای است که اپل از آن در مدل‌های پرمیوم آیفون هم استفاده خواهد کرد و این تراشه با توجه به داشتن مودم کوالکام X60 از فناوری ۵G هم پشتیبانی می‌کند.»

این گزارش جدید همچنین عنوان می‌کند که اپل در سال ۲۰۲۲ مدل‌های جدید آیفون‌ها را بدون وجود نسخه‌ی ۵٫۴ اینچی مینی عرضه می‌کند، که این ادعا هماهنگ با دیگر شایعه‌های مطرح شده درباره‌ی این موضوع است. دلیل انجام این کار این است که فروش آیفون ۱۲ مینی ناامید کننده بود.

به جای آیفون ۱۲ مینی، گویا اپل می‌خواهد مدل دیگری از آیفون با نمایشگر ۶٫۷ اینچی را به بازار عرضه کند. با توجه به این موضوع، آیفون‌های سال آینده شامل دو مدل آیفون ۱۴ و دو مدل آیفون ۱۴ پرو خواهند بود که در هر دو این مدل‌ها شاهد وجود آیفون‌هایی با نمایشگر‌های ۶٫۱ و ۶٫۷ اینچ خواهیم بود.

گزارش این نشریه‌ی درباره‌ی این موضوع می‌گوید: «به احتمال زیاد در سال آینده شاهد نسل جدید آیفون مینی نخواهیم بود و اپل می‌خواهد تا به جای آیفون مینی از آیفون دیگری که در واقع نسخه‌ی مقرون به‌صرفه‌ی آیفون پرو مکس است، رونمایی کند. با این وجود هنوز اطلاعاتی از طراحی ظاهری و مشخصات سخت‌افزاری آیفون‌های سال آینده در دسترس نیست.»

Nikkei Asia می‌گوید با توجه به این اینکه اپل می‌خواهد تا آخر ماه ژانویه (اواسط بهمن) ۹۵ میلیون آیفون به بازار عرضه کند، این شرکت باید تولید انبوه آیفون‌های ۱۳ را از ماه آینده شروع کند. در کل انتظار می‌رود که در سال ۲۰۲۱ اپل ۲۳۰ میلیون آیفون به بازار عرضه کند که نسبت به سال ۲۰۲۰ در حدود %۱۱ افزایش خواهد یافت.

منبع: MacRumors

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.