ادامه آلودگی هوا در کلان‌شهرها تا پایان هفته/ افزایش تدریجی دما در بیشتر نقاط کشور

کارشناس هواشناسی در گفت‌و‌گو با باشگاه خبرنگاران جوان خبر داد:

آلودگی هوا مهمان مردم در کلان شهرها

صادق ضیائیان  مدیر کل پیش بینی سازمان هواشناسی در گفت وگو با  خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه امشب در استان های کهگیلویه و بویر احمد، چهار محال و بختیاری، جنوب اصفهان، خوزستان، فارس، بوشهر، غرب کرمان و یزد بارش پراکنده پیش بینی می شود گفت: در سایر مناطق کشور آسمان صاف است.

او ادامه داد: با توجه به پایداری هوا  در شهرهای صنعتی و پر جمعیت انباشت آلاینده های صنعتی و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می شود.

این کارشناس هواشناسی با بیان اینکه  تا پایان هفته غبار محلی و تجمع آلودگی در شهرهای صنعتی و روند افزایش نسبی دما در کشور پدیده حاکم خواهد بود ادامه داد: هموطنان به‌ویژه کودکان، سالمندان و بیماران از تردد غیرضرور در شهر خودداری کنند .

او ادامه داد: از امشب با ورود سامانه ای از جنوب غرب، افزایش ابر، بارش پراکنده، رعد و برق و گاهی وزش باد شدید موقت در برخی نقاط خوزستان، جنوب ایلام و جنوب لرستان رخ خواهد داد.

این کارشناس هواشناسی با بیان اینکه بارش پراکنده و رعد و برق در شمال و شرق خوزستان، شمال فارس و بوشهر، جنوب کرمانشاه، ایلام، مرکزی و همدان پیش بینی می شود گفت: در ارتفاعات و مناطق سردسیر لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و غرب اصفهان شاهد بارش برف خواهیم بود و به رانندگان توصیه می شود حتما در صورت تردد در جاده ها از زنجیر چرخ استفاده کنند.

او اظهار کرد: امشب این شرایط برای شمال خوزستان، شمال بوشهر، لرستان، ایلام شمال فارس، غرب اصفهان، جنوب همدان، کهگیلویه و بویر احمد و چهار محال و  بختیاری پیش بینی می شود.

این کارشناس هواشناسی توضیح داد: تا پایان هفته در بیشتر مناطق کشور افزایش تدریجی دما پیش بینی می شود و البته در ارتفاعات زاگرس جنوبی احتمال سقوط بهمن وجود دارد.

ضیائیان افزود: امشب وزش باد شدید در سیستان و بلوچستان، شرق کرمان و نیمه شرقی هرمزگان رخ خواهد داد .خیزش گرد وخاک در برخی از این مناطق دور از انتظار نیست .

این کارشناس هواشناسی بیان کرد: امشب شرق خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان و فردا خلیج فارس و دریای عمان مواج خواهند بود.

او درباره آخرین وضعیت آب وهوای تهران هم گفت: فردا آسمان تهران صاف همراه با غبار محلی و در بعداز ظهر قسمتی ابری است و بیشترین دمای تهران به  ۹ درجه و کمترین آن به ۰ درجه می رسد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =