استفاده از تکنولوژی تشخیص چهره در سان فرانسیسکو ممنوع می‌شود


دیجی‌کالا مگ – منبع جامع اخبار و مقالات تخصصی در حوزه‌ی تکنولوژی، بازی‌های کامپیوتری، فرهنگ‌ و هنر، سلامت و زیبایی و سبک زندگی

قانون‌گذاران شهر سان فرانسیسکو به ممنوعیت بهره‌گیری از سیستم‌های تشخیص چهره رای داده‌اند. بر اساس این تصمیم، نهادهای محلی مانند اداره حمل و نقل شهری یا پلیس دیگر حق استفاده از این تکنولوژی را ندارند. علاوه بر این، هر برنامه‌ای برای خرید هر نوع سیستم نظارتی جدید باید توسط مدیران شهری تصویب شود.

مخالفان این لایجه می‌گویند که با این کار، امنیت مردم در معرض خطر قرار می‌گیرد و به مانعی برای تلاش‌های مربوط به مبارزه با جرائم بدل می‌شود. افرادی که موافق این اقدامات هستند، اعتقاد دارند فناوری تشخیص چهره فعلی غیرقابل اطمینان است و بیش از هر چیزی نمودی از نقض غیرضروری حریم خصوصی مردم محسوب می‌شود. مشخصا، مخالفان می‌گویند که این سیستم‌ها معمولا برای زنان و افراد دارای پوست تاریک‌تر عملکرد مناسبی ندارد.

تشخیص چهره

مت کیگل از اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا در کالیفرنیای شمالی گفته: «با این رای، سان فرانسسیکو اعلام کرده که تکنولوژی تشخیص چهره با دموکراسی سالم سنخیتی ندارد و ساکنان حق دارند در مورد چنین تکنولوژی‌های اظهارنظر کنند.» انتظار می‌رود رای‌گیری ثانویه برای تبدیل این تصمیم به قانون شهری، در هفته آینده انجام شود.

یکی دیگر از افرادی که موافق استفاده از این تکنولوژی است، در این رابطه می‌گوید: «ما بر این باوریم که مشکلات مربوط به تکنولوژی تشخیص چهره وجود دارد و فعلا نباید مورد استفاده قرار بگیرد. اما این تکنولوژی مرتبا بهبود می‌یابد و اگر به‌صورت مسئولانه مورد استفاده قرار بگیرد، مزایای زیادی به همراه دارد. به همین خاطر نباید شهرها را از این مزیت محروم کنیم.»

قوانین جدید در مورد اقدامات امنیتی در فرودگاه یا بندر سان فرانسیسکو اعمال نمی‌شود، زیرا آن‌ها توسط آژانس‌های فدرال اداره می‌شوند و ادارات محلی نقشی ندارند. برخی دیگر از فعالان، می‌خواستند که این قانون برای پلیس سان فرانسیسکو اجرا نشود. اگرچه پلیس‌های این شهر در حال حاضر از سیستم تشخیص چهره استفاده نمی‌کنند، ولی پلیس‌های برخی از شهرهای آمریکا از این تکنولوژی بهره می‌برند.

منبع: BBC

The post استفاده از تکنولوژی تشخیص چهره در سان فرانسیسکو ممنوع می‌شود appeared first on دیجی‌کالا مگ.


لینک منبع بالا ⇑

No votes yet.
Please wait...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

دیدار دوستانه گروه آرین بعد از ۶ سال!

چ مه 15 , 2019
این دیدار بعد از ۶ سال در استرالیا ترتیب داده شد. علی پهلوان با انتشار این عکس در اینستاگرام نوشت: ببین کی اینجاست بعد از ۶ سال The post دیدار دوستانه گروه آرین بعد از ۶ سال! appeared first on آرگا. لینک منبع در بالا ⇑ Rate this item:1.002.003.004.005.00Submit Rating […]