افزایش آلاینده‌های هوا در روز‌های آینده/ شاخص آلودگی هوا در کلان‌شهرها به بیش از ۱۵۰ می‌رسد

کارشناس هواشناسی در گفت‌و‌گو با باشگاه خبرنگاران جوان خبر داد:

افزایش آلاینده های هوا در روزهای آینده/ شاخص آلودگی هوا به بیش از ۱۵۰ می رسد

امیرحسین سرکرده کارشناس هواشناسی در گفت و گو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه تا چند روز آینده همچنان شاهد سکون نسبی هوا در شهرهای پرجمعیت و کلان شهرها مانند تهران ،کرج، تبریز، قم، اراک ، قزوین ، اصفهان ، مشهد خواهیم بود گفت: با توجه به انباشت آلاینده ها و پایداری جو روز به روز بر میزان شاخص آلودگی هوا افزوده خواهد شد.

او ادامه داد:  طی هفته آینده همانند این هفته شاهد افزایش آلاینده های جوی و همچنین آلودگی هوا خواهیم بود.

سرکرده با بیان اینکه شرایط در بسیاری از استان‌های کشور ناسالم است افزود: در برخی از استان‌های کشور مانند استان تهران، وضعیت هوا ناسالم برای تمامی گروه های سنی خواهد بود.

این کارشناس هواشناسی با تاکید بر اینکه هم اکنون میزان شاخص آلودگی هوا ۱۵۰ بوده و در برخی از ساعات این میزان بیشتر شده است گفت: با بررسی های صورت گرفته میزان شاخص آلودگی هوا برای تمامی گروه های سنی در روزهای آینده بیشتر خواهد شد و باتوجه به آنکه هیچ وزش بادی در کلان شهرها نداریم این میزان شاخص بدتر خواهد شد.

او بیان کرد: با توجه به این سکون نسبی هوا به ویژه در تهران در برخی از روزها شاخص آلودگی هوا ۱۵۰ بوده و انتظار می‌رود که در روزهای آینده وضعیت آلاینده های هوا بدتر شود.

این کارشناس هواشناسی افزود: تا روز جمعه در ارتفاعات واقع در دامنه های زاگرس جنوبی در برخی ساعات شاهد رشد ابر و بارش پراکنده دور از انتظار نیست.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − چهارده =