ال‌جی G8X رکورد شارژدهی باتری را شکست!

[ad_1]

ال‌جی G8X شاید به‌خودی‌خود بهترین گوشی موجود در بازار نباشد، اما این هندست با داشتن یک اکسسوری نمایشگر دوگانه (dual-screen)، تبدیل به یک جایگزین جالب‌توجه برای گوشی‌های تاشو شده است؛ بدون آنکه مشکلات و حساسیت‌های هندست‌های تاشو را داشته باشد (و البته بدون داشتن قیمت‌های سرسام‌آور آنها).

اما به‌هرحال، ال‌جی G8X یک پرچمدار قابل احترام است که از یک باتری بزرگ ۴۰۰۰ میلی‌آمپرساعتی هم استفاده می‌کند. همین موضوع ما را بر آن داشت تا درباره باتری آن کمی کنجکاو باشیم؛ به‌ویژه آنکه ما بعد از مدتی کار کردن با آن متوجه شدیم که عمر باتری آن به‌طرز شگفت‌آوری بالاست. لذا ما برای بررسی دقیق آن، باتری ال‌جی G8X را در چند زمینه مورد تست قرار دادیم: وب‌گردی، پخش ویدیو یوتیوب و گیمینگ سه بعدی.

ال جی G8X

اجازه دهید نگاهی به نتایج بدست آمده بیندازیم.

تست 1: وب‌گردی

برای این تست ما چندین صفحه وب را بر روی گوشی‌های مختلف باز کردیم و برای اطمینان از رقابت برابر بین هندست‌ها، میزان روشنایی نمایشگر همه آنها را بر روی عدد ثابتی تنظیم نمودیم.

ال‌جی G8X این تست را بعد از تقریبا ۱۱ ساعت به اتمام رساند، که نشان‌دهنده عملکرد بسیار خوب آن در مقایسه با بهترین پرچمداران موجود در بازار یعنی آیفون 11 پرو مکس و سامسونگ نوت 10 پلاس است. ضمن اینکه، باتری ال‌جی G8X در بخش مرورگری وب بیشتر از گلکسی S10 پلاس دوام آورد. نتایج را در زیر می‌توانید ملاحظه کنید:

تست 2: پخش ویدیو یوتیوب

تست بعدی، یکی از مواردی است که برای خیلی‌ از کاربران اهمیت زیادی دارد: پخش ویدیوهای یوتیوب. برای این منظور، ما پلی‌لیست مشابهی از ویدیوها را با ترتیب یکسان، بر روی همه گوشی‌ها پخش کردیم و مدت زمان دوام باتری هر کدام از آنها را تا لحظه خالی شدن کامل اندازه‌گیری نمودیم.

ال‌جی G8X با عمر باتری ۱۱ ساعت و ۱۰ دقیقه، عملکرد واقعا فوق‌العاده‌ای از خود نشان داد و توانست بالاتر از همه گوشی‌های تست‌شده قرار بگیرد. از آنجاییکه اعداد بدست آمده، همه ما را شگفت‌زده کرده بود، برای اطمینان از نتایج حاصله، تست مذکور را چندین بار تکرار کردیم؛ ولی گوشی هر بار، تقریبا در همان مدت زمان، کار خود را به اتمام رساند. بدین ترتیب، ال‌جی G8X در زمینه پخش ویدیوهای یوتیوب، با ۲ ساعت برتری نسبت به آیفون 11 پرو مکس و گلکسی S10 پلاس، بهترین عملکرد باتری را در بین همه هندست‌ها داشت.

تست 3: گیمینگ سه بعدی

تست بعدی، گیمینگ سه بعدی بود. این تست به ما نشان می‌داد که باتری گوشی در صورت اجرای بازی‌های سنگین سه بعدی مانند فورتنایت، ماین‌کرافت، آسفالت و موارد مشابه دیگر چقدر دوام می‌آورد.

در این بخش نیز، ال‌جی G8X با عملکرد خوب خود در بالای لیست قرار گرفت. این موضوع از آن جهت شگفت‌آور بود که شرکت ال‌جی، در زمینه عمر باتری اسمارتفون‌ها هرگز سردمدار نبوده است. اما به‌هرحال، G8X توانست خلاف این را ثابت کند.

و در آخر، برای اینکه بتوانیم تصویر روشنی از عملکرد باتری هندست‌ها ارایه دهیم، سعی کردیم امتیاز کلی هر کدام از دستگاه‌ها را محاسبه کنیم. برای این منظور، دو برابر امتیاز بخش مرورگری را با دو برابر امتیاز پخش ویدیو یوتیوب و یک برابر امتیاز گیمینگ سه بعدی (از آنجاییکه اکثر کاربران بازی‌های سنگین انجام نمی‌دهند) را جمع کردیم.

ال‌جی G8X، با کسب امتیاز کلی ۱۰ ساعت و ۲۸ دقیقه، رکورد جدیدی را به ثبت رساند و بالاتر از همه پرچمداران دیگری قرار گرفت که ما در سال 2019 تست کرده بودیم.

البته باید توجه داشته باشید که این مدت زمان در صورت استفاده از اکسسوری نمایشگر دوگانه کاهش خواهد یافت، اما اگر فقط از خود گوشی استفاده کنید، عملکرد واقعا فوق‌العاده‌ای محسوب می‌شود؛ حتی در مقایسه با آیفون 11 پرو مکس، گلکسی نوت 10 پلاس و گلکسی S10 پلاس.

نوشته ال‌جی G8X رکورد شارژدهی باتری را شکست! اولین بار در اخبار تکنولوژی و فناوری پدیدار شد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 6 =