بررسی لیفان x50 و شناخت ویژگی های مثبت و منفی این خودرو

[ad_1]

یکی از محصولات نسبتا جدید شرکت لیفان موتور، لیفان x50 است که توسط کرکان موتور وارد بازار ایران شده است. این خودرو در دو مدل اتوماتیک و دنده ای تولید شده است. این کراس اوور کوچک شهری نسبت به سایر محصولات کرمان موتور توانسته توجه بیشتری به خود جلب کند. با بررسی لیفان x50 در این مقاله ما را همراهی کنید.

نقد و بررسی لیفان x50

خودرو لیفان x50 با ترکیب سیستم های اروپایی و آسیایی طراحی قابل قبول و ظاهر نسبتا خوبی دارد و بیشتر به درد کسانی می خورد که علاقه ای به خودرو هاشبک ندارند و همچنین توانایی خرید کراس اوور ها را ندارند.

طراحی ظاهری خودرو

طراحی لیفان x50 در قسمت جلو به خودرو های اروپایی شباهت داشته و در قسمت عقب تا حدودی به آلفارومئو جولیتا شبیه است. چراغ های جلو بادامی شکل همراه با نوار LED و جلو پنجره کوچک نمای مدرنی به خودرو داده است. اولین چیزی که در بررسی نمای جلو توجه هر بیننده ای را جذب می کند، وجود نوارهای افقی LED روشنایی روز در اطراف سپر خودرو است. همچنین در قسمت جلو ورودی هوای نسبتا بزرگی به همراه چراغ های LED روشنایی روز در اطرافش طراحی شده است.

ملاحظه لیفان x50

در بررسی این خودرو متوجه می شویم که بیشتر به یک خودرو هاشبک شباهت دارد که کمی بیشتر ارتفاع گرفته است. ارتفاع لیفان x50 از سطح زمین ۲۰۸ میلیمتر بوده که در زمان پر بودن ماشین و باک به ۱۶۶ میلیمتر می رسد. سپر عقب این خودرو مشکی رنگ است که دو چراغ شبرنگ بر روی آن قرار گرفته اند. در قسمت پایینی نمای عقب از سپر دیفیوزر نقره ای استفاده شده که با پوشاندن زیر بندی خودرو نمای عقب را زیباتر کرده است.

نقد و بررسی لیفان x50

وجود رینگ های ۱۵ اینچ آلومینیومی نقره ای و مشکی که بر روی تایرهای R15 195/60 قرار گرفته اند بر جذابیت این خودرو افزوده است. که البته کمی نسبت به اندازه خودرو کوچک هستند.

 ملاحظه خصوصیات لیفان x50

طراحی داخلی خودرو

اولین مسئله ای که در بررسی داخل خودرو توجه همه را جلب می کند وجود کیلومتر شمار دیجیتالی در وسط دور شمار موتور است که با خودرو های معمولی در بازار متفاوت است.در طراحی این خودرو از اصل طراحی پیشرفته MM استفاده شده است. یعنی حداقل اشغال فضای خارجی و استفاده حداکثر از فضای داخل خودرو کاملا در آن دیده می شود. فضای داخلی کاملا جادار است و نشستن ۵ سرنشین بزرگسال به راحتی امکان پذیر است. که این مسئله به خاطر وجود دور محور ۲۵۵۰ میلی متری آن است. در داخل خودرو نمایشگر های پشت فرمان با زمینه قرمز به سه قسمت تقسیم شده اند. غربیک فرمان لیفان X50  خوش دست بوده که دکمه های کنترلی و نوار نقره ای از سادگی آن کم کرده است.

 نقد و ملاحظه خودرو لیفان x50

امکانات رفاهی و سیستم ایمنی

نوبت به بررسی امکانات لیفان x50 می رسد. از امکانات رفاهی و ایمنی این خودرو می توان به  سانروف دو حالته، سیستم صوتی ۴ بلند گو مجهز شده به AUX و USB ، سیستم تهویه مطبوع ، ۲ کیسه هوای ایمنی در مدل دنده ای و ۶ عدد کیسه هوا در مدل اتوماتیک، کنترل ارتفاع چراغ های جلو، سیستم مرکزی قفل درب ها، سیستم کنترل پایداری ESP، سیستم KEY LESS، سنسور دنده عقب، سیستم های ایمنی TCS-ESP-BA-EBD-ABS و تنظیم برقی آینه های جانبی اشاره کرد. فضای بار با جمع کردن صندلی ها به ۱۱۳۶ لیتر می رسد. به گفته شرکت سازنده بیشتر از ۴۲ درصد بدنه خودرو از ورقه های فولادی مستحکم ساخته شده است. همچنین این خودرو به سیستم اتومات باز شدن درب خودرو در هنگام تصادف مجهز است.

 بررسی خصوصیات لیفان x50

مشخصات فنی

در بررسی فنی لیفان x50 با یک موتور ۱.۵ لیتری با حداکثر توان ۱۰۲ اسب بخار مواجه می شویم، این موتور ۴ سیلندر ۱۶ سوپاپه DOTH است که ۱۴۹۸ سی سی حجم داشته و حداکثر ۱۳۳ نیوتن متر گشتاور در ۳۵۰۰ تا ۴۵۰۰ دور در دقیقه تولید می کند. حداکثر سرعت در این خودرو ۱۷۰ کیلومتر است. لیفان با جعبه دنده دستی ۶.۳ لیتر در هر صد کیلومتر و لیفان اتومات ۶.۵ لیتر در هر صد کیلومتر  مصرف دارد.

ملاحظه خودرو لیفان x50

بررسی سیستم تعلیق

سیستم تعلیق قسمت جلو این خودرو مک فرسون است و در قسمت عقب سیستم تعلیق مستقل Semi-Trailing Arm تعبیه شده است. که فضای کمتری نسبت به دیگر سیستم های تعلیق در برگرفته و انعطاف پذیر تر است. مهمترین مشخصه فنی لیفان x50 سیستم فرمان EPS آن است که حداقل شعاع گردش ۹.۶ متری در خیابان ها و کوچه های کم عرض را به ثبت رسانده است.

در پایان پیشنهاد می کنیم با مطالعه نقد و بررسی خودرو لیفان x60 و خودرو لیفان ۸۲۰ ما را  همراهی کنید.

The post بررسی لیفان x50 و شناخت ویژگی های مثبت و منفی این خودرو appeared first on آرگا.

[ad_2]
لینک منبع در بالا ⇑

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.