بهترین مکان های دیدنی بندر انزلی که در سفر به این شهر نباید از دست بدهید!

[ad_1]

بیشتر گردشگران بندر انزلی را با نیلوفرهای آبی آن می شناسند و در کنار گشت و گذار در تالاب و سواحل زیبا بندر انزلی از این جاذبه های فوق العاده نیز دیدن می کنند. در این شهر توریستی امکانات مختلفی برای گردشگران فراهم شده است که می توانند به راحتی از مکان های دیدنی بندر انزلی دیدن کنند و از آن لذت ببرند.

         جاذبه توریستی انزلی

جاذبه ها و مکان های دیدنی بندر انزلی:

از دومین شهرهای زیبای گردشگری در استان گیلان می توان به شهر بندر انزلی اشاره کرد که دارای زیبایی های خاص خود است و گردشگران زیادی هر ساله از مناطق مختلف دنیا به این شهر توریستی سفر می کنند.

دیدنی های بندر انزلی

پناهگاه حیات وحش سرخانکل:

این پناهگاه که از بزرگترین تالاب های منطقه است از جمله جاذبه ها و مکان های دیدنی بندر انزلی است پرندگان مهاجری که در این پناهگاه به چشم می خورند زیبایی آن را دو چندان کرده اند این منطقه که در آن نیلوفرهای آبی رشد کرده اند محل تخم گذاری حیوانات مهاجر این اطراف است.

نقاط ساحلی انزلی

پل های انزلی:

در زمان های گذشته این پل برای عبور و مرو از بندر انزلی به شهر غازیان احداث شده است و سال تاسیس آن ۱۳۱۴ بوده است. چشم انداز این پل در شب با روشن شدن چراغ ها بسیار زیبا می باشد.

جذابیت های انزلی

بلوار ساحلی بندر انزلی:

این بلوار یک بوستان در بندر انزلی است و دارای معماری بی نظیری به سبک اروپایی می باشد تاسیساتی که در اطراف این بندر احداث شده است بسیار دارای اهمیت است و آن را به یک بندر بین المللی تبدیل کرده است.

جاذبه های ویژه انزلی

کاخ موزه نظامی انزلی:

از بناها و عمارت های تاریخی در بندر انزلی می توان به این کاخ قدیمی اشاره کرد که به یک موزه اشیا قدیمی و ارزشمند تبدیل شده است سلاح های نظامی که در این موزه نگهداری می شوند در کنار طبیعت چشم نواز و سر سبز اطراف دارای زیبایی خاصی هستند.

دیدنی های قدیمی انزلی

موج شکن انزلی:

اما از دیگر جاذبه های معروف و دیدنی در بندر انزلی می توان به این موج شکن اشاره کرد که برای کم تر کردن آسیب وارد شده از موج های دریا استفاده شده است. این منطقه محل مناسبی برای عکاسی است و منظره سواحل و کانال آن تماشایی است.

چشم انداز انزلی

دهکده ساحلی بندر انزلی:

این دهکده از بزرگترین باغ های منطقه است و به عنوان نوعی شهرک توریستی از آن یاد می شود. ویلاهایی که در اطراف این منطقه وجود دارند خود از جاذبه های مهم این منطقه محسوب می شوند. همچنین رستوران ها، فروشگاه، مسجد و پارک از دیگر امکانات این منطقه است.

نقاط معروف بندر انزلی

برج ساعت انزلی:

از قدیمی ترین مکان های دیدنی برج ساعت است که در پشت بازار سپه و میدان انزلی قرار دارد خسرو خان گرجی که از حاکمان دوران ناصرالدین شاه است در سال ۱۱۹۴ دستور احداث این برج ساعتی را داده است.

زیبایی خاص انزلی

حافظیه انزلی:

این بنای سفید رنگ از جاذبه های فرهنگی این منطقه است و در سال ۱۳۱۱ تاسیس شده است در این محل کنسرت های موسیقی مختلفی برگزار می شود که برای گردشگران جالب است.

مکان های دیدنی بندر انزلی

جاهای دیدنی بندر انزلی دارای تنوع بسیاری است در این شهر جاذبه های تاریخی و فرهنگی بسیاری به چشم می خورد و در کنار جاذبه های طبیعی قابل توجه است.

The post بهترین مکان های دیدنی بندر انزلی که در سفر به این شهر نباید از دست بدهید! appeared first on آرگا.

[ad_2]
لینک منبع در بالا ⇑

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.