بی خوابی ممکن است به بیماری قلبی ، خطر سکته مغزی مرتبط باشد

محققان می گویند کمبود خواب ممکن است قلب از استراحت مورد نیاز خود جلوگیری کند. گتی ایماژ
  • بی خوابی ممکن است با خطر بالاتر بیماری قلبی عروقی و سکته مغزی مرتبط باشد.
  • حدود 30 درصد از مردم ایالات متحده برخی از علائم بی خوابی را نشان می دهند.
  • کارشناسان می گویند خواب بهبودی لازم را برای بدن فراهم می کند.
  • آنها می گویند بهترین راه برای غلبه بر بی خوابی ، درمان شناختی رفتاری است.

بی خوابی مشکلی است که ارزش خوابیدن بیش از حد را دارد.

نه تنها سرخوردن و چرخاندن تمام شب ناامید کننده است ، بلکه بی خوابی ممکن است برای سلامت قلب و عروق شما نیز بد باشد.

طبق مطالعه جدیدی که در ژورنال انجمن قلب آمریکا (Circulation) منتشر شده است ، افرادی که تمایل ژنتیکی به سمت بی خوابی دارند ، بیشتر در معرض خطر بیماری عروق کرونر ، نارسایی قلبی و سکته مغزی قرار دارند .

محققان ، به سرپرستی دکتر سوزانا لارسون ، دکتری ، استادیار بیماریهای قلبی و عروقی و اپیدمیولوژی تغذیه ای در انستیتوی کارولینسکا در سوئد ، 1.3 میلیون نفر با بیماری قلبی عروقی و بدون مطالعه را مورد مطالعه قرار دادند.

آنها از یک روش تحقیقاتی به نام تصادفی مندلی استفاده کردند تا مشخص شود افرادی که دارای یک نوع ژنتیکی هستند که شناخته شده با بی خوابی در ارتباط است بیشتر در معرض مشکلات قلبی و گردش خون هستند.

دکتر لارسون به Healthline گفت: “بی خوابی ممکن است منجر به افزایش وزن بدن ، فشار خون بالا ، و دیابت نوع 2 شود که همگی عوامل خطر بیماری قلبی عروقی هستند.”

با این حال محققان تأكید كردند كه این تحقیق تنها ارتباطی بین این دو اختلال نشان داده است ، نه رابطه علت و معلولی.

Andrew Stiehm ، MD ، متخصص در داروهای ریوی و خواب در مرکز خواب و ریه Allina Health در سنت پال ، مینه سوتا ، همچنین معلوم نیست که آیا بی خوابی باعث مشکلات قلبی می شود یا برعکس .

دکتر Stiehm به Healthline گفت: “این احتمالاً هردو است.” ”بی خوابی باعث می شود فشار خون شما بیشتر شود. اما بیماری قلبی باعث بی خوابی نیز می شود. ”

به همین ترتیب ، در حالی که بی خوابی مظنون به افزایش خطر دیابت است ، نوروپاتی مرتبط با این بیماری همچنین می تواند باعث درد اندام شود که می تواند خواب را مختل کند.

راه حل های شریک HEALTHLINE

JustAnswer

هر زمان که بخواهید ، از یک پزشک در دقیقه استفاده کنید

سوالات پزشکی دارید؟ با یک پزشک متخصص و دارای مجوز تابلو به صورت آنلاین یا تلفنی ارتباط برقرار کنید. متخصص اطفال و سایر متخصصان 24/7 در دسترس هستند.

اثرات سلامتی بی خوابی

در باره 30 درصد از جمعیت ایالات متحده برخی از علائم بی خوابی را نشان می دهند ، که مطالعات گذشته نشان می دهد مربوط به افزایش خطر دیابت نوع 2 و سایر مشکلات بهداشتی است.

با این حال ، طبق آکادمی آمریکایی پزشکی خواب (AASM) ، تنها حدود 10 درصد از جمعیت مبتلا به اختلال بی خوابی مزمن دارند.

علائم بی خوابی شامل موارد زیر است:

  • مشکل در خوابیدن
  • خوابیدن در طول شب مشکل دارد
  • صبح زود از خواب بیدار می شوید

بی خوابی مزمن تعریف می شود که حداقل سه بار در هفته رخ می دهد و حداقل سه ماه دوام می آورد.

به گفته AASM: “بی خوابی مزمن می تواند با تأثیر منفی بر هوشیاری روزانه ، خلق و خو ، حافظه و عملکرد شناختی آسیب جدی به سلامتی جسمی ، روحی و روحی وارد کند.”

جویس اون-هسیو ، پزشک متخصص قلب و عروق پزشکی ییل ، ​​به Healthline گفت: “به طور کلی ، خواب برای بدن شما مناسب است .” وی گفت: این به بدن کمک می کند تا بعد از یک روز سخت ، آرامش و بهبود یابد. توانایی شارژ مجدد بدن می تواند منجر به بهبود در متابولیسم و ​​استرس کمتری شود که به نوبه خود می تواند منجر به بهبود سلامت قلب شود. ”

دینا کورویوا ، دکتر اعصاب پزشکی ییل ، ​​به Healthline گفت: “ارتباط جالب بین چرخه خواب و تنظیم قلب و عروق وجود دارد.”

به عنوان مثال ، مطالعات نشان می دهد که خواب غیر سریع چشم باعث کاهش فشار خون و ضربان قلب می شود و عملکرد پاراسمپاتیک قلب را در نقاط خاص شب افزایش می دهد. بی خوابی ممکن است به نوبه خود بر تنظیم قلب شبانه روزی تأثیر بگذارد و منجر به بیماری قلبی عروقی و سکته مغزی شود. ”

AASM می گوید: مؤثرترین درمان برای بی خوابی مزمن ، درمان شناختی رفتاری است.

این روش درمانی استراتژی های رفتاری مانند تنظیم یک برنامه خواب ثابت را با استراتژی های شناختی مانند جایگزینی ترس از بی خوابی با انتظارات مفید تر ترکیب می کند.

بیل فی ، مربی معتبر خواب و بنیانگذار Tuck.com به Healthline گفت: “بنیاد ملی خواب می گوید كه ما باید 7 تا 9 ساعت خواب شبانه داشته باشیم.” اگر اینگونه نباشید ، احتمالاً دچار اضطراب می شوید و صراحتاً به قلب خود زمان لازم برای استراحت نمی دهید. ”

وی گفت: “در سمت تلنگر ،” بی خوابی را می توان به عنوان انواع “چراغ موتور” بررسی کرد. اگر خواب شبانه مشکل دارید و برای شما طبیعی نیست ، ممکن است بدن شما چیزی را برای شما تعریف کند. اگر این مسئله بیش از دو هفته ادامه یابد ، خوب است که پزشک خود را در جریان این مسائل صحبت کند. ”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 8 =