That’s all, stop editing! Happy blogging خالی کردن ذهن با چند تکنیک ساده و کاربردی – ترجمه علم – مجله خبری

خالی کردن ذهن با چند تکنیک ساده و کاربردی

[ad_1]

تکنیک هایی که برای خالی کردن ذهن به کار برده می شوند در حقیقت تکنیک های برای آرامش اعصاب، پاک سازی مغز از افکار آزار دهنده، استراحت دادن به مغز و یا نظم دادن به آن است که با توجه به این موارد شما متوجه می شوید که این فعالیت دارای چه درجه از اهمیت است. بیشتر فعالیت ها و حرکاتی که برای پاک سازی ذهن صورت می گیرد شامل حرکات مدیتشین هستند.

 خالی کردن ذهن از افکار منفی

روش خالی کردن ذهن:

روش های مختلفی برای خارج کردن افکار از ذهن وجود دارد که همانطور که بیان شد برخی از آن ها شامل حرکات مدیتشین هستند و برخی شامل فعالیت های مشاوره ای همچون تغییر نگرش و مثبت اندیش می باشند. اما در دسته ای دیگر از این فعالیت های نیز می توان به برون ریزی ذهن افراد اشاره کرد.

 برای تبیبن بهتر خالی کردن ذهن شباهت ذهن و کامپیوتری به خوبی نشان دهنده این است که ذهن به چه مقدار می تواند اطلاعات جمع کند و در نتیجه باید این اطلاعات را در زمانی از ذهن خود خارج نماید. تا در نهایت به عملکرد بهتر ذهن و بالا رفتن سرعت آن منجر شود.

ما دراینجا از تکنیک های موثر بیرون ریزی ذهن برای خالی کردن آن استفاده می کنیم که دارای تاثیرات مثبتی در نظم دهی به ذهن شما هستند.

نظم دادن به ذهن

نوشتن:

یکی از تکنیک هایی که می توانید در این زمینه از آن استفاده کنید نوشتن مطالبی است که در ذهن شما به طور پراکنده وجود دارد و شما نیازمند به نظم دهید و در نهایت به حذف برخی از آن ها هستید تا به آرامش ذهنی بیشتری دست پیدا کنید.

نوشتن موارد کلیدی:

در نوشتن باید دقت کنید که موارد کلیدی و کلی را بیان کنید زیرا همانطور که می دانید ذهن مسائل مختلفی را در خود جای می دهد و شما طبیعتا نمی توانید تمام این موارد را ذکر کنید. بنابراین در اینجا باید از تکنیک ۱۵ دقیقه ای استفاده کنید یعنی با در نظر گرفتن مدت ۲۵ دقیقه هر مورد کلی که به ذهن شما خطور می کند را بیان کنید در این ۱۵ دقیقه شما می تواند نکات مهم و کلیدی ذهن خود را تخلیه کنید.

بعد از این که به مواردی از نکات و فعالیت های مهم در ذهن خود دست یافتید باید می توانید آن ها را بر حسب اهمیت اولویت بندی کنید و در صورت نیاز موارد اضافی را حذف کنید. بعد از انجام این عملیات شما به راحتی متوجه خالی کردن ذهن خود از افکار پراکنده و اضافی خواهید شد.

خالی کردن مغز و ذهن

مدیتیشن:

مدیتشین نیز زمانی که موجب دور ریختن انرژی منفی از ذهن شما می شود نوعی از حرکات برون ریزی ذهن محسوب می شود. انجام دادن حرکات مدیتیشن برای برخی از افراد دشوار است اما با قرار دادن آن در یک برنامه ریزی روزانه می توانید راحت تر آن ها را انجام بدهید.

حرکات مربوط به ریلکس کردن، تمرکز حواس و تنفس عمیق از جمله حرکات مهم در مدیتیشن هستند که برای جنبه های مختلف تقویت ذهن مورد استفاده قرار می گیرند.

پاکسازی کردن ذهن

تمرکز:

برخی از روانشناسان بالا بردن تمرکز حواس را معیاری برای خالی کردن ذهن می دانند و بیان می کنند که در زمان هایی که دچار آشفتگی فکری هستید می توانید با سکوت کردن تمرکز خود را بالا ببرید و از نتایج آن بهره مند شوید.

 همچنین توجه به این نکته که آیا خنده درمانی روی سلامت جسم و ذهن تاثیری دارد؟نیز می توانید به راحتی می تواند به افزایش تمرکز ذهن و نظم دادن به آن کمک کند.

The post خالی کردن ذهن با چند تکنیک ساده و کاربردی appeared first on آرگا.

[ad_2]
لینک منبع در بالا ⇑

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *