ذخیره کربن در نیروگاه زباله به انرژی

Technip Energies قرارداد EPC توسط Hafslund Oslo Celsio برای پروژه جذب و ذخیره کربن در نیروگاه زباله به انرژی در نروژ منعقد کرد. این پروژه اولین نیروگاه تمام مقیاس تبدیل زباله به انرژی در جهان با جذب CO2 خواهد بود. Technip Energies (PARIS: TE) یک قرارداد بزرگ مهندسی، تدارکات، ساخت و ساز (EPC) توسط Hafslund Oslo Celsio، بزرگترین تامین کننده گرمایش منطقه ای در نروژ، برای اولین پروژه جذب و ذخیره کربن (CCS) در زباله ها در جهان دریافت کرده است. به نیروگاه انرژی واقع در اسلو، نروژ. برای بررسی بیشتر خبرهای نفتی می توانید به وبسایت بازار نفت مراجعه کنید. خبرگذاری نفت و گاز مرجع جدیدترین تحلیل های جهانی نفت و انرژی در ایران است.

پروژه اولین نیروگاه

این پروژه اولین نیروگاه تمام مقیاس تبدیل زباله به انرژی در جهان با جذب CO2 خواهد بود. 400000 تن در سال CO2 جذب می شود که معادل انتشار حدود 200000 خودرو است و انتشار اسلو را تا 17 درصد کاهش می دهد. به عنوان بخشی از پروژه Longship، CO2 سپس مایع شده و به نورهای شمالی صادر می شود که اولین شبکه زیرساخت انتقال و ذخیره سازی CO2 متن باز و فرامرزی است.

کارخانه جذب کربن از سیستم جذب CO2 Shell CANSOLV®، یک فناوری پیشرفته مبتنی بر آمین برای جذب CO2 از گازهای دودکش استفاده خواهد کرد.

این جایزه قرارداد EPC به دنبال چندین سال سفر مشترک با تکمیل مسابقه طراحی، تحویل و آزمایش موفقیت آمیز یک واحد آزمایشی و همکاری مستمر بین Technip Energies و Hafslund Oslo Celsio برای بهینه سازی اقتصاد پروژه است. توسعه، آزمایش و اثبات این راه حل مقرون به صرفه، نتیجه مشارکت نزدیک و توسعه مشترک با مالک، T.EN و ارائه دهنده فناوری است.

full-scale waste-to-energy

This project will be the world’s first full-scale waste-to-energy plant with CO2 absorption. 400,000 tons of CO2 are absorbed per year, which is equivalent to the emissions of about 200,000 cars, reducing Oslo’s emissions by 17%. As part of the Longship project, the CO2 is then liquefied and exported to the Northern Lights, the first open-source, cross-border CO2 transport and storage infrastructure network.

The carbon capture plant will use the Shell CANSOLV® CO2 capture system, an advanced amine-based technology to capture CO2 from flue gases.

مدیر عامل Technip Energies

Arnaud Pieton، مدیر عامل Technip Energies، اظهار داشت: “ما مفتخریم که Hafslund Oslo Celsio به ما اعتماد کرده است تا از توسعه اولین پروژه تبدیل زباله به انرژی با جذب و ذخیره کربن در جهان حمایت کنیم. نروژ در خط مقدم ابتکارات کربن زدایی قرار دارد و با عضویت در پروژه Hafslund Oslo Celsio، ما در یکی از دو پروژه Longship، اولین فاز شفق شمالی، مشارکت خواهیم داشت. ما متعهد هستیم که از تخصص قوی خود در مدیریت CO2، حضور محلی و اتحاد خود با شل برای ارائه موفقیت آمیز این پروژه پیشگامانه، نقطه عطف کلیدی به سوی آینده ای با کربن کم استفاده کنیم.

منبع : iroilmarket

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.