سریع ترین موتورسیکلت های جهان در سال 2019!


دنیای جذاب موتورسیکلت‌ها نیز درست مانند همان صنعت و تاریخ پرفرازونشیب خودروسازان جهان، پرهیاهو و دارای جذابیت‌های بسیار زیادی است. درست همان‌گونه که در خودروها، بوگاتی، مک لارن، فراری و دیگر برندهای پیشتاز و خلاق جهانی را پیشگام سرعت و قدرت می‌دانیم، موتورسیکلت‌هایی مانند دوکاتی، ام وی آگوستا، هوندا، سوزوکی و دیگر برندها هستند که در حال سپری کردن دوران سلطنت خود در صنعت موتورسازی بوده و هستند.

اما کدام‌یک یک از این موتورسیکلت‌ها هستند که ازنظر سرعت و شتاب گیری، در رأس هرم قرار داشته و می‌توانند برتری بی‌حدوحصر خود را در این زمینه به رخ رقیبان خود بکشند؟ موتورهایی که هر یک، طراحی، برند و قلب تپنده متفاوتی داشته و می‌توانند برترین‌های سال 2019 باشند.

با چرخان همراه باشید تا با این موتورسیکلت‌ها بیشتر آشنا شویم:

5-موتور MV Agusta F4 LH44

سرعت نهایی:302.5 کیلومتربرساعت

درست همان‌گونه که در صنعت خودروسازی، شرکت‌های ایتالیایی مانند فراری و لامبورگینی، ابرخودروهایی تولید می‌کنند که هم ازنظر طراحی و هم قدرت و سرعت، منحصربه‌فرد و بی‌نظیر هستند، شرکت‌های موتورسیکلت‌ساز ایتالیا نیز همان رویه را رفته و می‌روند. ام وی اگوستا یکی از همین شرکت‌های ایتالیایی است که با موتور F4 LH44 خود، هم ازلحاظ زیبایی و چشم‌نوازی طراحی و هم هماهنگی موتور با گیربکس و رسیدن به‌سرعت نهایی بی‌نظیر 302 کیلومتر بر ساعت، خود را بر سر زبان‌ها آورده است.

4-بی ام و S1000RR 2019

سرعت نهایی:302.5 کیلومتر بر ساعت

این موتورسیکلت آلمانی از همان کیفیت و جذابیتی بهره می‌برد که خودروهای بی ام و در جهان به آن شهره شده‌اند. موتوری که با ارگونومیک جذاب و راحت خود، می‌تواند به‌سادگی، راننده جسور خود را به‌سرعت های بالا رسانده و جاده‌ها را زیر لاستیک‌های خود درنوردد. نمای جانبی این موتورسیکلت بی ام و آن‌قدر جذاب طراحی‌شده است که اگر کسی علاقه‌ای به دنیای موتورهای نداشته باشد، بازهم SR1000RR را تحسین خواهد کرد.

3-سوزوکی GSX1300R هایابوسا مدل 2019

سرعت نهایی:312.2 کیلومتر بر ساعت

ژاپنی‌ها درزمینهٔ ساخت موتورسیکلت، هم شرکت‌های بزرگ و مطرحی در سطح جهانی دارند و هم سابقه تولید چندین و چندساله این وسایل دوچرخ را کسب کرده‌اند. هایابوسا، برای دهه‌ها نام خود را به‌عنوان یک افسانه در موتورسیکلت‌ها جهان، به ثبت رسانده است. این هیولای ژاپنی با موتور 1300 سی‌سی خود می‌تواند تا سر حد رؤیاهای یک موتورسیکلت، پیش رفته و رقیبان را در پشت سرخود، مشاهده نماید.

2-لایتنینگ LS 218

سرعت نهایی:350.8 کیلومتر بر ساعت

شرکت موتورسازی Lightning یک تولیدکننده موتورهای برقی است که در سال 2006 و در کالیفرنیا آمریکا، متولد شد. طبق ادعای این شرکت، این موتور می‌تواند به‌سرعت نهایی 350 کیلومتر بر ساعت برسد. موتور به‌کاررفته در این موتورسیکلت، می‌تواند 227.7 نیوتون متر گشتاور را در کنار 200 اسب بخار قدرت، به راننده خود هدیه دهد. این قدرت و گشتاور، از یک موتوربرقی تولیدشده که با سیستم مایع، خنک کاری می‌شود.

1-کاوازاکی H2R 2019

سرعت نهایی:399.1 کیلومتر بر ساعت

بازهم یک ژاپنی دیگر ر این فهرست ما قرارگرفته منتها با این تفاوت که این بار، قرار است با سرعت سرسام‌آور حدود 400 کیلومتر بر ساعتی خود، سریع‌ترین موتورسیکلت سال 2019 لقب بگیرد. درون این هیولای ژاپنی، یک قلب تپنده 4 سیلندر دارای سیستم سوپرشارژ قرارگرفته که می‌تواند تا چنین سرعت فوق‌العاده بالایی را به ارمغان آورند. البته فکر نمی‌کنم هیچ‌گاه، هیچ راننده‌ای پیدا شود که بخواهد نهایت سرعت این کاوازاکی را بسنجد. سرعتی که حتی برای دنیای ماشین ا نیز یک عدد بسیار بالا و عالی محسوب می‌شود.

همچنین در کنار قدرت و سرعت بسیار بالا، هیچ‌کس حاضر نیست با طراحی بسیار جذاب، چهره تهاجمی و هماهنگی بسیار بالای قطعات به‌کاررفته در این موتور ازلحاظ زیباشناختی، مخالفتی داشته باشد.

دوج تاماهاک

سرعت نهایی:563.2 کیلومتر بر ساعت

این موتورسیکلت به این دلیل در این فهرست جای گرفته که می‌تواند به چنین سرعت بالایی برسد. طرح مفهومی که شاید بتوان آن را یکی از مضحک‌ترین طرح‌هایی دانست که تاکنون تولیدشده‌اند. دوج تاماهاک، با چهارچرخ و 10 سیلندر، می‌تواند خود را به چنین سرعتی رسانده که البته همه‌ی این اعداد روی کاغذ و نه دنیای واقعی به ثبت رسیده است. ولی در کل می‌توان ایده تولید چنین طرح مفهومی جدیدی را تحسین‌برانگیز دانست.

نوشته سریع ترین موتورسیکلت های جهان در سال 2019! اولین بار در چرخان پدیدار شد.


منبع ⇑

No votes yet.
Please wait...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *