طراحی عجیب یک موتورسیکلت سه چرخ از طرف طراح ایتالیایی!


دنیای جذاب موتورسیکلت‌ها، این وسایل دوچرخ پرکاربرد نیز درست مانند دنیای خودروهای متنوع، بسیار متفاوت از آن چیزی می‌تواند باشد که فکر می‌کنیم. طراحی‌های عجیب، سرعت‌های سرسام‌آور، شرکت‌های نوپا، موتورهای برقی پرشتاب و شاید هم موتورهایی با سه‌چرخ که طرز چینش چرخ‌ها کاملاً جدید و خلاقانه است.

درست به همین دلیل است که در بازارهای جهانی، خریداران موتورسیکلت‌ها می‌توانند طراحی‌های متنوع و خوش‌چهره‌ای را برای محصول بعدی خود انتخاب کرده و از ویژگی‌های خاص آن لذت ببرند. در همین راستا، یک شرکت طراحی اهل ایتالیا نیز خواسته تا ایده‌ی جالب خود را از روی کاغذ به عمل بیاورد. نتیجه کار نیز یک موتورسیکلت سه‌چرخی شده است که چینش چرخ‌های آن در یک خط قرار دارند.

این شرکت طراحی بانام مارابس (Marabese) در سال 1984 توسط طراح جهانی، آقای لوسیانو مارابس افتتاح شد و این شرکت در طول سال‌های حیات خودش با شرکت‌های مطرحی مانند موتورگازی ایتالیا، ترایامف، یاماها و حتی شرکت آپریلیا همکاری کرده است. اکنون فرزندان آقای لوسیانو، موتورسیکلت سه‌چرخی را طراحی کرده‌اند که بازار هدف آن‌ها به‌صورت خاص، کشورهای چین و ویتنام است.

اضافه شدن یک چرخ سوم به این موتورسیکلت، می‌تواند باعث افزایش یافتن فاصله محوری موتور شده و راحتی بیشتری را برای تعداد بیشتر سرنشینان فراهم آورد. درواقع در کشور پرجمعیتی مانند چین، نیاز به داشتن موتورسیکلتی که بتواند بین خودروها حرکت کرده و درعین‌حال، فضای بیشتری نیز از هر نظر برای راننده و سرنشینان خود فراهم کند، حس می‌شود. درواقع این موتورسیکلت بانام بلید بایک (Blade Bike) سه‌چرخ، نه‌تنها می‌تواند فضای کافی برای 2 تا 3 سرنشین ایجاد کند، بلکه با آوردن مرکز ثقل به قسمت وسط موتور، تعادل و ایستایی بیشتری نیز فراهم می‌کند.

البته هنوز این موتورسیکلت سه‌چرخ در مرحله آزمایشی و به‌عنوان یک طرح مفهومی قرار داشته و به تولید نهایی نرسیده است. باید منتظر ماند و دید که برادران ماربس، چگونه می‌خواهند این موتور را به مرحله نهایی طراحی و تولید برسانند.

نوشته طراحی عجیب یک موتورسیکلت سه چرخ از طرف طراح ایتالیایی! اولین بار در چرخان پدیدار شد.


منبع ⇑

No votes yet.
Please wait...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *