فضیلت ها و خواص سوره صف را بهتر بشناسید

[ad_1]

سوره صف به حضرت عیسی و حوارییون عیسی علیه السلام نیز شهرت دارد که مدنی و ۱۴ آیه دارد و معانی نام این سوره همان صف های فشرده و آهنین نیروهای اسلام در مقابل کفر است و به دلیل اینکه خواندن این سوره از فضائل زیادی برخوردار است بهتر است از خواندن این سوره پر برکت غافل نشویید.

آشنایی با خواص سوره صف

سوره صف شامل ۱۴ آیه، ۲۲۶ کلمه و ۹۶۶ حرف است و دارای آیات کوتاه است به همین خاطر از نظر حجمی جزو سوره های مُفَصَّلات می باشد و چون این سوره با تسبیح خداوند شروع می شود در گروه سوره‌های مُسَبِّحات قرار دارد، این سوره مدنی صد و یازدهمین سوره ای است که بر پیامبر اکرم (ص) نازل شده است که در چینش کنونی مُصحَف شصت و یکمین سوره و در جزء بیست و هشتم قرآن قرار دارد.

فضائل و خواص سوره صف

 به مناسبت اینکه در آیه ی (۴) سوره مبارکه صف می فرماید: «خداوند کسانی را که در راه او در یک صف همچون بنیانی استوار و پولادین کارزار می‌کنند دوست می‌دارد» سوره ی مبارکه به این معنا نامگذاری شده است و به مناسبت اینکه در آخرین آیه، حواریون دعوت حضرت عیسی مسیح(ع) را به منظور نصرت و یاری دین خدا اجابت کردند نام دیگر این سوره «حواریّون» نامیده شده است در ادامه با خواص سوره صف آشنا خواهید شد:

به نقل از پیامبر اکرم (ص):

هر کس سوره عیسی علیه السلام را قرائت نماید تا هنگامی که قاری این سوره در دنیاست بر او درود می فرستد و برای او طلب مغفرت و آمرزش می کنند و در روز قیامت نیز رفیق و همراه حضرت عیسی علیه السلام خواهد بود.

 فواید خواندن سوره صف

سوره صف

در سخنی از امام محمد باقر (ع) آمده است:

هر کس سوره صف را قرائت نماید و آن را در نمازهای واجب و مستحب خود همیشه بخواند، خداوند او را همراه با فرشتگان و پیامبران الهی در یک «صف» قرار خواهد داد.

رسول خدا (ص) می فرمایند:

هر کس در سفرهایش بر قرائت سوره صف مداومت ورزد خداوند او را حفظ می کند و از خطرات دزد و راهزن در امان است تا به خانه اش برگردد.

امام صادق (ع) می فرمایند:

هر کس سوره صف را قرائت کند و در سفرهایش بر قرائت آن مداومت ورزد از خطرات و راهزنان در امان می ماند. و همواره در حفظ و حراست الهی است تا به نزد خانواده اش بازگردد.

فضائل سوره صف

ضمن سپاس از همراهی تان در این مقاله با خواص سوره صف، برای مطالعه با فضائل و خواص سوره های دیگر از قرآن کریم می توانید بر روی دانستنی های مذهبی کلیک نمایید تا اطلاعاتی درباره خواص دیگر سوره ها به دست آورید.

The post فضیلت ها و خواص سوره صف را بهتر بشناسید appeared first on آرگا.

[ad_2]
لینک منبع در بالا ⇑

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 4 =