محققان یافتن شواهد فلوراید ممکن است بر ضریب هوشی مؤثر باشد

یک مطالعه جدید توجه به مسائل بالقوه با مصرف فلوراید را جلب می کند.

یک مطالعه جدید به بررسی قرار گرفتن در معرض فلوراید در رحم و پیوند بالقوه به ضریب هوشی می پردازد. گتی ایماژ

70 ساله تلاش بهداشت عمومی منبع قابل اعتماد که دیدم فلوریداسیون آب در ایالات متحده رایج شده است مورد تحسین قرار می گیرد منبع قابل اعتمادمراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) به عنوان یکی از دستاوردهای عالی برای بهداشت عمومی در قرن بیستم.

در حال حاضر ، تقریبا 75٪ منبع قابل اعتماد جمعیت از سیستم های آب محلی خود از آب فلوئوریده استفاده می کنند.

فلوراید ماده معدنی است که به آسانی به استخوان ها و دندان ها متصل می شود. این به طور معمول در دندانپزشکی برای ترویج یادآوری مجدد از آن استفاده می شودعاج منبع مورد اعتمادPamela Den Besten ، DDS ، MS ، استاد علوم دهانی و صورت در دانشگاه کالیفرنیا ، سان فرانسیسکو ، توضیح داد: ”

اکنون تصدیق می کنیم که افزودن فلوراید به آب آشامیدنی عمومی نه تنها از پوسیدگی دندان جلوگیری می کند بلکه اساساً بی ضرر است.

اما اکنون تحقیقات اولیه این احتمال را ایجاد کرده است که فلوراید می تواند بر ضریب هوشی در کودکان در معرض مواد شیمیایی موجود در رحم تأثیر بگذارد.

قرار گرفتن در معرض فلوراید قبل از تولد با ضریب هوشی پایین

محققان 512 کودک در کانادا را مورد مطالعه قرار دادند تا دریابند که افرادی که قبل از تولد در معرض سطوح بالاتر فلوراید قرار داشتند ، از نظر ضریب هوشی به طور قابل توجهی پایین تر از سنین 3 تا 4 سال هستند.

مطالعه امروز منتشر شد در جاما کودکان. منبع قابل اعتماد

برای این مطالعه ، حدود 2000 زن باردار از 10 شهر در سراسر کانادا از برنامه تحقیقات مادران و نوزادان درباره مواد شیمیایی محیطی (MIREC) استخدام شدند .

این یافته ها نشان می دهد که مصرف فلوراید در دوران بارداری ، در محدوده طبیعی استانداردهای فلوریداسیون آب ، ممکن است کودکان در رحم را تحت تأثیر قرار دهد.

این مطالعه نتیجه گیری کرد که مصرف تحقیقات فلوراید در دوران بارداری باید در حین انجام تحقیقات اضافی کاهش یابد.

نویسندگان این مطالعه نوشتند: “به دانش ما ، این مطالعه اولین کسی است که میزان مواجهه با فلوراید را در یک گروه بزرگ تولد دریافت می کند.

ایمنی فلوراید مدتهاست که مورد بحث قرار گرفته است

اطلاعات مربوط به مصرف آب شیر و سایر نوشیدنی های مبتنی بر آب ، مانند چای و قهوه ، از پرسشنامه خود گزارش تهیه شده توسط مادران در سه ماهه اول و سوم به دست آمد.

وی گفت: “از دهه 50 با شروع فلوریداسیون آب ، ایمنی آن مورد بحث قرار گرفته است. ما متوجه شدیم که سؤالات اساسی در مورد ایمنی فلوراید به ویژه برای زنان باردار و کودکان خردسال وجود دارد. تصمیمات در مورد ایمنی باید بر اساس شواهد انجام شود. ” Rivka Green ، MA ، دانشجوی دکترای روانشناسی رشد اعصاب بالینی در دانشگاه York ، به Healthline گفت.

در این مطالعه ارتباط قرار گرفتن در معرض فلوراید قبل از تولد با نمرات ضریب هوشی پایین کودکان که حتی بعد از محاسبه عواملی مانند تحصیلات مادر ، وضیت اقتصادی اقتصادی ، موقعیت مکانی و قرار گرفتن در معرض سایر فلزات سمی وجود دارد ، نشان داده شده است.

وی گفت: “با کمبود دوز زنان ، ما تمام توان خود را انجام دادیم تا عواملی را که معمولاً در این نوع کنترل ها کنترل می شوند ، تنظیم کنیم. ما لیست گسترده ای از خصوصیات دیگر ، مانند وضعیت اقتصادی اقتصادی و شهر و همچنین سایر مواجهه ها مانند سرب ، آرسنیک و دود دست دوم را مورد مطالعه قرار داده ایم و نتایج ما باقی مانده است. ”

تحقیقات قبلی توسط محققان دانشگاه یورک پش از این مشخص شده بود که میزان فلوراید دو برابر زنان باردار کانادایی است که در شهرهایی زندگی می کنند که آب آشامیدنی عمومی در مقایسه با شهرهایی که آب آشامیدنی ندارند ، فلوریداسیون می شوند.

ما دریافتیم که فلوئورید موجود در آب آشامیدنی منبع اصلی قرار گرفتن در معرض زنان باردار ساکن کانادا است. کریستین تیل ، دکترای کریستین تیل ، استادیار روانشناسی در دانشکده بهداشت یورک و نویسنده اصلی این تحقیق ، گفت: زنانی که در جوامع فلوریداسیون زندگی می کنند ، دو برابر میزان فلوراید در ادرار خود دارند. بیانیه .

یافته ها با تحقیقات قبلی موافق است

این مطالعه به آنچه ما از تحقیقات اخیر می دانیم اضافه می کند که همچنین ارتباطی بین مواجهه با زایمان در دوران فلوراید و کاهش هوش را نشان می دهد.

گرین گفت: “برخی از مطالعات قبلی نشان می دهند که سطح بالاتری از فلوراید با نمرات ضریب هوشی پایین در کودکان همراه است ، از جمله یک ، مطالعه ما اولین نفری بود که در نمونه ای که از آب به روش بهینه بهره گرفته شده بود ، در معرض قرار گرفتن در معرض بارداری قرار گفت.”

سایر مشکلات بالقوه فلوراید

به گفته Besten ، که درگیر مطالعه جدید نیست ، گذشته از یافته های این مطالعات ، مصرف بیش از مقادیر بهینه فلوراید می تواند باعث لکه دار شدن و تضعیف دندان ها شود.

اما مصرف آن فلوئور زیاد صرفاً از نوشیدن آب شیر آب بعید نیست.

“بارزترین اثر فلوراید تشکیل مینای فلوئوروز است . فلوئوروز هنگامی رخ می دهد که فلوراید اضافی در هنگام تشکیل دندان وجود داشته باشد ، و این فلوراید اضافی منجر به افت فشار خون (نرم شدن و تغییر رنگ مینای دندان) می شود که در مقایسه با حالت طبیعی مینای دندان ، فلورید بیشتری نشان می دهد. ”

او هشدار می دهد که تحقیقات اولیه در مطالعات حیوانات یک مسئله عصبی بالقوه برای مقادیر بالای فلوراید را پیدا کرده است.

“آنها نشان می دهند که سمیت عصبی فلوراید به دوز ، زمان قرار گرفتن در معرض و جنس فرد مرتبط است.” “اپیدمیولوژیک اخیرمنبع معتبر تحقیق ارتباط بین فلوراید و سمیت عصبی در انسان را نشان می دهد. ”

دهه های استفاده برای متوقف کردن پوسیدگی دندان

در اظهارات ارسالی به Healthline ، دکتر Aparna Bole ، FAAP ، رئیس شورای بهداشت محیط آکادمی اطفال (AAP) آمریکا ، خاطرنشان می کند که فلوریداسیون آب جامعه به مدت طولانی برای کاهش پوسیدگی دندان کمک کرده است و این یک مطالعه است. به سمت همبستگی نه به علت گرایی اشاره کرد.

بول به Healthline گفت: “در اکثر جوامع ، آب شیر یک انتخاب سالم و از نظر زیست محیطی است.” “این مطالعه تحریک آمیز است ، اما این واقعیت که نتایج برای پسران و دختران متفاوت بود ، تفسیر آنها را تا حدودی دشوار می کند ، و مصرف فلوراید در کودکان مورد بررسی قرار نگرفت.”

بول اظهار داشت که AAP از پالایش آب در جامعه حمایت می کند.

بول گفت: “ما از ارزیابی مداوم بخش بهداشت و درمان از بهینه سازی فلوریداسیون آب در جامعه حمایت می کنیم و همچنان توصیه می کنیم که کودکان آب به صورت بهینه با آب بخورند.”

“علاوه بر این ، کودکان باید از مقادیر مناسب خمیردندان فلوراید با نظارت در بزرگسالان استفاده کنند ، و از لاکهای فلوراید براساس دستورالعملهای پیشگیری نیروی کار ایالات متحده استفاده کنند.”

خط آخر

تحقیقات اخیر نشان می دهد که قرار گرفتن در معرض دوران بارداری در برابر “بهینه” سطح فلوراید در آب آشامیدنی ، هنگامی که این کودکان بین 3 تا 4 سال سن دارند ، به شدت با کاهش ضریب هوشی همراه است.

این مطالعه به تحقیقات قبلی اضافه می کند که همچنین نشان داده است که هوش در این جمعیت منفی بوده است.

آکادمی کودکان در زمینه بهداشت محیط آکادمی آمریکا معتقد است که کودکان هنوز هم باید از آب به روش بهینه استفاده کنند ، از مقادیر مناسب خمیردندان فلوراید استفاده کنند و لاکهای فلوراید را روی دندانهای خود بمالند.

منبع: healthline

ترجمه شده در سایت ترجمه علم

No votes yet.
Please wait...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *