مهم ترین بخش های حمل و نقل کالا

یکی از مهم ترین بخش های حمل و نقل کالا، صنعتی است که زیرساخت های خود را ایجاد می کند. با توجه به پیشرفت و توسعه صنعت در جامعه بین المللی، امروزه ترانزیت کالا از نقطه ای به نقطه دیگر در کشور دیگر صرفاً به دلیل وجود زیرساخت های حمل و نقل و قوانین و مقررات بین المللی امکان پذیر شده است.

این مقاله که توسط دفتر سرمایه گذاری در اقتصاد حمل و نقل ارائه شده است، به قوانین و مقررات، حدود اختیارات و مسئولیت ها، آیین نامه ها، دستورالعمل ها و مسئولیت های مصوبات مربوط به مشارکت و سرمایه گذاری و نقش ذینفعان در بخش های مشارکتی می پردازد. سرمایه گذاری حمل و نقل ریلی ذکر شده است.

مهم ترین بخش های حمل و نقل کالا

این اثر توسط 3 مرجع رسمی سامانه قوانین و مقررات مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، پایگاه اطلاع رسانی دولت و روزنامه رسمی کشور گردآوری شده است.

در این مقاله به سیاست های کلی نظام در حمل و نقل اشاره شده است. در این راستا مصوبات مجلس شورای اسلامی، مصوبات هیات وزیران و مصوبات شورای اقتصاد، هیات امنای صندوق توسعه ملی، شورای عالی هماهنگی حمل و نقل، مصوبات هیات مدیره از شرکت راه آهن اعلام شده است.

حمل و نقل ریلی داخلی دارای قوانین و مقرراتی است که شرایط و امکانات لازم برای ترانزیت کالا در راه آهن را بررسی و تبیین می کند. سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و در نهایت قانون دسترسی آزاد به شبکه حمل و نقل ریلی با رویکرد تنظیم روابط و حدود اختیارات بین دست اندرکاران صنعت ریلی تصویب و ابلاغ شد. این قوانین و مقررات توسط راه آهن جمهوری اسلامی ایران ابلاغ می شود.

شرکت حمل و نقل ریلی

شرکت حمل و نقل ریلی شخص حقوقی است که توسط اشخاص حقیقی و حقوقی دارای مجوز از شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران که در این قانون راه آهن نامیده می شود و با ارائه ناوگان (لوکوموتیو یا واگن) صادر می شود. حرکت) کالا). ، مسافر (تاسیس.

راه‌آهن موظف است ترافیک ریلی را به گونه‌ای برنامه‌ریزی، هدایت و کنترل کند که تردد ناوگان متعلق به کلیه شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی (اعم از دولتی و غیردولتی) در مورد کیسان از نظر تعرفه دسترسی و استفاده. از شبکه ممکن بودن.

راه آهن موظف است واگن های حمل و نقل بار و مسافر خود را با برنامه ریزی و رعایت مقررات مالی واگن های حمل و نقل بار و مسافر با برنامه زمانی مناسب به شرکت های حمل و نقل ریلی تحویل دهد تا اختلالی در حمل و نقل کالا و مسافر ایجاد نشود. .

اجاره کشش با ریل طبق قوانین و شرایط کیسان به شرکت های حمل و نقل ریلی با هزینه های عملیاتی بلامانع است.

شرکت های حمل و نقل ریلی باری با انعقاد قرارداد حمل و نقل و صدور بارنامه و شرکت های حمل و نقل ریلی مسافری با صدور بلیت توسط شرکت یا نماینده تام الاختیار آنها از طرف قرارداد نسبت به صاحبان کالا یا مسافر مسئولیت دارند.

قانون دسترسی آزاد به شبکه های حمل و نقل ریلی شامل آیین نامه ها و دستورالعمل ها در فایل زیر قابل مشاهده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.