نگاهی به موتور سیکلت 8 سیلندر برقی شرکت ورتیس!


تصاویر جدیدی که از موتورسیکلت آمریکایی منتشرشده است، نشان از یک موتوربرقی 8 سیلندر با طراحی خاص دارد.

موتورسیکلت آمریکایی شرکت کرتیس (Curtiss)، با استفاده از این 8 سیلندری که برخلاف خودروهای بنزینی، به‌منظور تولید نیروی محرکه برقی برای این موتور استفاده می‌شوند، می‌تواند 217 اسب بخار قدرت و 199 نیوتون متر گشتاور را با استفاده از موتور دوقلوی الکتریکی خود، تولید کند.

با استفاده از آرایش سیلندر گونه و استفاده کردن این شرکت از 8 سیلندر برای چینش باتری‌ها، موتورسیکلت کرتیس هرا (Hera)، درواقع می‌توان گفت که این موتور جدید، طرز طراحی خود را از روی موتورسیکلت کرتیس گلن (Glenn) سال 1907 الهام گرفته است. موتورسیکلتی که درست مانند همین آرایش سیلندرها، در ساحل اَرماند فلوریدا آمریکا، توانست رکورد سرعت 219.3 کیلومتر بر ساعت را به دست بیاورد.

درواقع طبق گفته‌های خود شرکت کرتیس، هرا اولین موتورسیکلت برقی در جهان خواهد بود که با این آرایش 8 سیلندر و متمایز خود، می‌تواند مرزهای موتورسیکلت‌های الکتریکی را جابجا کرده و تعریف جدیدی را چه ازلحاظ قدرت و چه ازلحاظ طراحی و لوکس بودن، ارائه می‌دهد.

همچنین، شرکت آمریکایی کرتیس، دو طرح مفهومی جدید را از روی موتورسیکلت زئوس خود که قرار است در سال 2020 به تولید نهایی برسد، معرفی کرده است. این دو طرح مفهومی، بانام‌های cafe و bobber قرار است موتورهای برقی باشند که بر پایه پلتفرم و طراحی موتور زئوس تولید خواهند شد.

موتورسیکلت کرتیس زئوس

زمانی که طرح‌های مفهومی کافه و بابر رونمایی شدند، شرکت کرتیس نیز به فکر ارائه موارد پیشرفته و چشمگیر برای هرچه مدرن‌تر کردن آن‌ها کرد. درواقع آن‌ها با استفاده از سیستم ذخیره انرژی پیشرفته به‌منظور ایجاد تعادل بین قدرت و مسافت حرکتی موتورسیکلت، توانستند حداکثر مسافت موتوربرقی را به 450.6 کیلومتر، گشتاور 196.5 نیوتون متر، شتاب صفرتا 96 کیلومتر بر ساعت تنها 2.1 ثانیه را تنها با استفاده از یک موتور 140 کیلوواتی به دست آورند.

 

نوشته نگاهی به موتور سیکلت 8 سیلندر برقی شرکت ورتیس! اولین بار در چرخان پدیدار شد.


منبع ⇑

No votes yet.
Please wait...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *