هشدار درباره وضعیت آلودگی هوا در تهران و کلانشهرها؛ چهارشنبه و پنج شنبه از منزل خارج نشوید

عباس شاهسونی رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان،  با بیان اینکه کیفیت هوای کلانشهر تهران در وضعیت بسیار ناسالم قرار دارد، گفت: عموم مردم به خصوص گروه های حساس از تردد غیر ضرور در سطح شهر اجتناب کنند.

رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت افزود: با توجه به پایداری هوا تا روز پنج شنبه همچنین ارتباط افزایش غلظت آلاینده های هوا بخصوص غلظت ذرات معلق کوچکتر از ۲.۵ میکرون و میزان ابتلا و مرگ ناشی از کووید ۱۹ از عموم مردم بخصوص گروه های حساس (بیماران قلبی، ریوی، زنان باردار، سالمندان، کودکان، بیماران مبتلا به دیابت و آسم)درخواست می شود که از تردد در فضای آزاد اجتناب کنند.

شاهسونی بیان کرد: ورزشکاران نیز از ورزش در فضای باز و نزدیک به منابع آالاینده هوا نظیر بزرگراه‌ها اجتناب کنند.

رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت افزود: با توجه به ارتباط افزایش غلظت آلاینده های هوا و افزایش احتمال مرگ و ابتلا به کووید۱۹ در روزهای آلوده از مردم درخواست می شود افراد جهت حفظ سلامتی خود روز چهارشنبه و پنج شنبه به جز موارد ضرور از فعالیت در فضای باز اجتناب کنند.

شاهسونی بیان کرد: افراد در صورت ضرورت هم حداقل حضور را در هوای آزاد داشته باشند. شرایط در سایر کلانشهرها نظیر کرج و اصفهان هم به همین منوال است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 4 =