واتس‌اپ از روی پلی استور گوگل ناپدید شد!


واتس‌اپ با رمزگذاری کاربر به کاربر (end-to-end) و قابلیت‌هایی مانند تماس‌های صوتی و تصویری رایگان، یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های پیام‌رسانی دنیا است. این برنامه در جولای 2017 با گزارش یک میلیارد کاربر فعال روزانه، رکورد تازه‌ای به ثبت رساند. فیس‌بوک در اکتبر 2014 با خرید سهام ۱۹ میلیارد دلاری آن صاحب واتس‌اپ شد و حالا ارزش آن در بازار سهام به ۲۱ میلیارد دلار رسیده است.

در حالیکه واتس‌اپ هم برای اندروید و هم برای iOS ارایه شده، اما مثل اینکه کاربران اندرویدی آن امروز هنگام نصب برنامه با صحنه عجیبی مواجه شده‌اند. آنطور که وب‌سایت TNW گزارش داده، واتس‌اپ امروز صبح، بنا به دلایل نامعلومی، از پلی استور ناپدید شده و تنها نسخه‌ای که بر روی پلی استور گوگل ظاهر گردیده، ورژن بیزنس آن است.

واتس اپ

به‌علاوه، آن‌دسته از مشترکین واتس‌اپ که لیست اپلیکیشن‌های خود را از پلی استور چک می‌کنند متوجه حذف واتس‌اپ از لیست اپلیکیشن‌های بتا و نصب‌شده خودشان شده‌اند.

اما خبر خوب اینکه، واتس‌اپ اعلام کرده اپلیکیشن به گوگل پلی استور برگشته است. با جستجوی آن در پلی استور، این موضوع قابل تایید است؛ ضمن اینکه اپلیکیشن در حال‌حاضر به تب‌های بتا و نصب‌شده پلی استور هم بازگشته؛ با این‌حال، شرکت هیچ توضیحی درباره علت ناپدید شدن آن نداده است. ماه گذشته هم کاربران ردیت (Reddit) متوجه ناپدید شدن اینستاگرام از پلی استور شده بودند، که خوشبختانه یک روز بعد برگشت. از آنجاییکه هر دو اپلیکیشن واتس‌اپ و اینستاگرام متعلق به فیس‌بوک هستند، به نظر می‌رسد که مشکل مربوط به خود شرکت است.

با این‌حال اگر باز هم نتوانستید واتس‌اپ را در پلی استور پیدا کنید، بهتر است اپلیکیشن پلی استور را یکبار باز و بسته نمایید.

نوشته واتس‌اپ از روی پلی استور گوگل ناپدید شد! اولین بار در اخبار تکنولوژی و فناوری پدیدار شد.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 5 =