کالبدشکافی آیفون 11 پرو مکس توسط iFixit انجام شد

[ad_1]

کالبدشکافی آیفون 11 پرو مکس

پس از انتشار کلیپی در یوتیوب به منظور نمایش تفاوت‌های خانواده آیفون 11 در بخش داخلی نوبت به ویدیو کالبدشکافی آیفون 11 پرو مکس توسط وب‌سایت معتبر iFixit می‌رسد. برای بررسی بیشتر و جزییات این کالبدشکافی در ادامه با ما همراه باشید.

در ابتدای کار یک باتری به شکل L را مشاهده می‌کنید. احتمال می‌دهیم که آیفون 11 پرو مکس از شارژ بی‌سیم دوطرفه استفاده کند. طبق جدیدترین اطلاعات به دست آمده از این کالبدشکافی، دو کانکتور باتری در این آیفون وجود دارد که کارشناسان iFixit معتقدند باتوجه به این که برای اولین بار از این کانکتور استفاده شده است، احتمال دارد که کانکتور دوم به منظور شارژ بی‌سیم دوطرفه اپل در این هندست تعبیه شده باشد. تئوری کارشناسان درباره کانکتور مذکور این است که کانکتور دارای یک خط مستقیم به بخش شارژ بی‌سیم بوده که توانایی شارژ سایر دستگاه‌ها و لوازم جانبی را دارد. البته، باید این مسئله را هم یادآور شویم که فناوری شارژ بی‌سیم معکوس آیفون توسط اقدامات نرم‌افزاری اپل غیرفعال شده است و فعلا نمی‌توان از آن استفاده کرد.

پس از کالبدشکافی بیشتر تلفن و جداسازی باتری آیفون 11 پرو مکس یک برد مرموز در زیر باتری بزرگ L شکل مشاهده شد. درحالی که وب‌سایت iFixit هنوز درگیر آزمایش‌های خود برروی این تلفن است، احتمال می‌دهیم که این برد ناشناخته نیز به فناوری شارژ معکوس بی‌سیم مرتبط باشد. با پیشروی‌های بیشتر در روند کالبدشکافی نیز متوجه شدیم که اپل برای ایجاد فضا به منظور تعبیه دوربین‌های بزرگ سه‌گانه، ابعاد برد اصلی دستگاه را کاهش داده است.

در کمال تعجب باید بگوییم که تجربه کالبدشکافی آیفون‌های 2018 در این آیفون نیز تکرار شد و چسب‌های اطراف شاسی شیشه‌ای در طول فرآیند کالبدشکافی پاره شده و غیرقابل استفاده می‌شوند. دلیل استفاده از چسب نیز واضح است؛ اسمارتفون‌های آیفون 11 پرو و آیفون 11 پرو مکس دارای گواهینامه مقاومت در برابر آب هستند که این موضوع نسبت به آیفون‌‌های سال گذشته یک برتری به حساب می‌آید.

مراحل کلی کالبدشکافی این هندست هوشمند به پایان رسیده است و انتظار داریم که iFixit با انتشار جزییات مربوط به فرآیند این کار، ما و سایر رسانه‌ها را در جریان آن قرار دهد.

نوشته کالبدشکافی آیفون 11 پرو مکس توسط iFixit انجام شد اولین بار در اخبار تکنولوژی و فناوری پدیدار شد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده − هفت =