کمک ۲۰۰ میلیارد تومانی مردم به نیازمندان در قالب طرح شهید سلیمانی

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، شاهین محمدصادقی رئیس بسیج جامعه پزشکی کشور در چناران گفت: در قالب طرح شهید سلیمانی بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان از طرف پایگاه‌های بسیج، خیران، کمک‌های مردمی و هلال احمر جمع‌آوری شد و در اختیار افراد نیازمند قرار گرفت.

او افزود: طرح شهید سلیمانی طرحی مشترک میان وزارت بهداشت و سازمان بسیج مستضعفان است که هدف اصلی آن حمله به زنجیره انتقال ویروس کرونا است.

رئیس بسیج جامعه پزشکی کشور ادامه داد: شاید یکی از اقدامات مهم در تعطیلات دو هفته‌ای اخیر کمک‌رسانی به افراد نیازمند بود که موجب شد کمتر برای تهیه معاش از خانه خارج شوند.

محمدصادقی بیان کرد: حدود یک ماه و نیم پیش و هم‌زمان با آغاز این طرح روزانه شاهد از دست دادن ۵۰۰ نفر بر اثر بیماری کرونا و ابتلای ۱۴ هزار و ۵۰۰ نفر به این بیماری بودیم که امروز این آمار کاهش چشمگیری داشته است.

او یکی از دستاورد‌های این طرح را هم‌آوایی، هم‌صدایی، همدلی و هماهنگی بین همه دستگاه‌ها در سراسر کشور دانست و تصریح کرد: در حال حاضر حدود ۱۶۰ هزار بسیجی در کشور در این طرح مشغول فعالیت هستند که با هماهنگی بهداشت و درمان اقدامات محول شده را انجام می‌دهند.

رئیس بسیج جامعه پزشکی کشور تاکید کرد: یکی دیگر از نتایج طرح شهید سلیمانی کاهش تعداد بستری در ICU و حتی بخش‌های مختلف بیمارستان است.

محمدصادقی با اشاره به اجرای طرح شهید سلیمانی در خراسان رضوی از ۱۵ آبان ماه با رمز یا علی بن موسی الرضا (ع) تاکید کرد: تعداد مرگ‌ومیر هنگام آغاز این طرح در خراسان رضوی روزانه حدود ۵۰ نفر و شاید بیشتر بود، اما امروز این آمار به کمتر از ۱۰ نفر رسیده است.

او از کاهش تعداد بستری‌شدگان در این استان خبر داد و افزود: شهید سلیمانی به هیچ پیروزی قانع نبود و تا نهایت پیروزی و سرکوب دشمن پیش می‌رفت لذا امروز هم باید تا نابودی این ویروس و بازگشت به شرایط عادی تلاش کنیم.

 

انتهای پیام//ف.ش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =