2 نکته مهم باربری و بسته بندی برای داشتن یک اسباب کشی خوب – رپورتاژ آگهی

اسباب کشی معمولا یکی از کارهای سخت و انرژی بر است که در صورت داشتن برنامه ریزی و رعایت یک سری نکات می توان آن را به یک کار بسیار ساده و البته لذت بخش تبدیل کرد که در ادامه با تقسیم این کار به دو بخش و بسته بندی و حمل نکات مربوط به هر کدام را برای داشتن یک اسباب کشی خوب بیان می کنیم.

بسته بندی وسایل و لوازم

اکثر مشکلاتی که ممکن است در طول اسباب کشی برای شما ایجاد شود ناشی از بسته بندی نا مناسب است. اگر بسته بندی خود را به درستی انجام دهید 50 درصد یک اسباب کشی صحیح را انجام داده اید. نکات زیر را در بسته بندی مد نظر داشته باشید.

وسایل را با به صورت مناسب تفکیک و بسته بندی نمایید. مواد خوراکی و فاسد شدنی، مواد شیمیایی و شوینده، لباس ها و شکستنی ها و لوازم برقی را به درستی از هم جدا کنید. بسته بندی شکستنی ها زودتر و با دقت بیشتری انجام دهید.

زمان مناسب برای لوستر، پرده و سایر لوازمی که نیاز به جمع آوری دارند را در نظر بگیرید. برخی لوازم نیاز به قطع اتصالات دارند مانند ماشین لباس شویی، ماشین ظرف شویی، اجاق گاز و بخاری ها. این موارد را در برنامه زمان بندی خود در نظر بگیرید تا در روز اسباب کشی دچار کمبود زمان نشوید.

هیچ وسیله ای را به صورت مستقیم . باز حمل نکنید و از ریختن وسایل به داخل سطل یا کارتن یا ظروف بزرگ بدون بسته بندی بندی مناسب خودداری نمایید.

اگر کارتن وسایل برقی خود مانند تلویزیون، ضبط و وسایل برقی آشپزخانه را دارید حتما آنها را در کارتن خودشان بسته بندی کنید و در صورتی که کارتن اصلی آنها وجود ندارد با استفاده از کارتن دیگری آنها را به خوبی بسته بندی نمایید.

کار بسته بندی لوازم منزل را چند روز قبل شروع نمایید و در زمان کافی و با دقت، صبر و حوصله این کار را انجام دهید. انجام دادن صحیح این کار سلامت وسایل شما را در طول اسباب کشی تضمین می کند.

بعد از بستن هر کارتن لیست وسایلی که داخل آن وجود دارد را روی آن بنویسید یا کارتن ها را نام گذاری کنید و در کاغذ دیگری یادداشت نمایید تا در هنگام باز کردن وسایل بدانید کدام ها را باید زودتر باز کنید و اگر هم وسیله خاصی مورد نیاز بود بدانید در کدام کارتن است. همچنین روی کارتن های شکستنی و حساس بنویسید تا با احتیاط بیشتری حمل شوند.

بسته بندی لوازم منزل برای اسباب کشی

انتخاب بهترین باربری

نیمی از فرآید اسباب کشی شما توسط شرکت باربری انجام می شود پس انتخاب یک شرکت باربری مناسب می تواند بیشترین کمک را در انجام صحیح و بدون دردسر یک اسباب کشی خوب و موفق به شما داشته باشد.

شرکت باربری باید دارای 2 ویژگی اساسی باشد اول خودروهای مناسب و با تجهیزات کامل داشته باشد و دوم نیرو های قدرتمند و البته با تجربه. توجه بفرمایید که برای حمل و جابجایی وسایل داشتن قدرت کافی نیست بلکه فرد باید تجربه و تکنیک های لازم را هم بداند وگرنه ممکن است به خود یا وسایل آسیب برساند.

برای جابجایی وسایل بسیار سنگین مثلا حمل یخچال ساید بای ساید و یا حمل گاوصندوق، پیانو یا میز بیلیارد، باربری باید تخصص لازم در زمینه این گونه جابجایی را داشته باشد و چنانچه شما این گونه وسایل را در اسباب خود دارید حتما قبلا به باربری اطلاع دهید و از توانایی آنها در حمل این وسایل مطمئن شوید.

چنانچه در روز های پر ترافیک باربری قصد اسباب  کشی دارید بهتر است چند روز زودتر با باربری هماهنگ نمایید. مثلا بیشتر افراد در روز های تعطیل اسباب کشی را انجام میدهند و در این روزها ممکن است ظرفیت باربری های خوب پر شده باشد پس بهتر است زودتر با آنها هماهنگ نمایید تا اسباب کشی خود را با بهترین باربری انجام دهید.

اگر در حال اسباب کشی از یک شهر به شهر دیگر هستید دقت نمایید که باید بسته بندی بسیار محکم تری انجام دهید. کامیون ها و خاور ها در جاده ها تکان های بیشتر می خورند و باید وسایل بهتر بسته بندی شوند. همچنین زمان حرکت خود را مدیریت نمایید و فاصله مبدا تا مقصد را به خوبی در نظر بگیرید. این مورد را از باربری بپرسید خودرو های سنگین زمان بیشتری برای طی مسیر نیاز دارند.

در نظر بگیرد که در هنگام اسباب کشی به شهر دیگر معمولا نیروهای باربری به شهر مقصد نمی آیند پس برای نیروی حمل وسایل در مقصد برنامه ریزی نمایید. دقت بفرمایید که خودتان قبل از کامیون به مقصد رسیده باشید تا کارها بهتر و سریعتر انجام شوند.

باربری

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *