Death Stranding یا Last of Us 2: بازی بعدی سونی کدام است؟


دیجی‌کالا مگ – منبع جامع اخبار و مقالات تخصصی در حوزه‌ی تکنولوژی، بازی‌های کامپیوتری، فرهنگ‌ و هنر، سلامت و زیبایی و سبک زندگی

به رویداد سالانه‌ی E3 نزدیک می‌شویم؛ بزرگترین مراسم صنعت بازی امسال کمی با سال‌های قبل فرق دارد. سونی و الکترونیک آرتز از شرکت در این رویداد کنار کشیده‌اند و می‌خواهند برنامه‌های خودشان را داشته باشند. این طور که به نظر می‌رسد، سونی می‌خواهد دست پیش را بگیرد و زودتر از رقبا و در حرکتی غیر رسمی E3 را آغاز کند. یکی دو روزی است که شایعات حول بازی‌های آینده‌ی سونی بالا گرفته‌اند؛ شایعاتی که از انتشار تریلرهای جدیدی از سه بازی بزرگ سونی می‌گویند. ظاهرا قرار است یکی دو روز آینده را به تماشای تریلرهای جدیدی از بازی Death Stranding و قسمت دوم The Last of Us بگذرانیم.

همانطور که در مطلب اصلی نوشتیم، اعتباری به وب‌سایت‌ها و خبرگزاری‌های اسپانیایی نبود. شایعات این سایت‌ها گفته بودند که سونی حداکثر تا پایان دیشب از برنامه‌ی State of Play بعدی خود رونمایی خواهد کرد و این اتفاق طبق انتظارات ما رخ نداد.

با این حال، هنوز هم امید به عرضه‌ی The Last of Us: Part 2 در سال جاری وجود دارد.

پخش زنده‌ی سونی از بازی Death Stranding رسما در کانال توییچ پلی‌استیشن آغاز شده است. استودیوی کوجیما پروداکشنز و هیدئو کوجیما ساعت دقیق پخش تریلر را مشخص نکرده‌اند و باید منتظر پای برنامه‌ی زنده‌ی پلی‌استیشن در توییچ بنشینیم.

با این حال، می‌توانیم کمی تخمین بزنیم. کوجیما پروداکشنز گفته است که زمان پخش تریلر، ژاپن وارد روز سی‌ام ماه می شده، در حالی که در اروپا و امریکا هنوز ۲۹ام است. ژاپن حدود ۹ و ۱۰ امشب وارد روز سی‌ام می‌شود و زودتر از این زمان نباید انتظار پخش تریلر را داشته باشیم.

صفحه‌ی پیش‌خرید بازی Death Stranding در فروشگاه پلی‌استیشن زودتر از موعد راه اندازی شده است.

صفحه پیش خرید بازی Death Stranding در PSN

تاریخ عرضه‌ی بازی Death Stranding از سوی فیس‌بوک رسمی شعبه‌ی تایوان پلی‌استیشن به بیرون درز کرد. بر اساس پستی که در حال حاضر حذف شده است، بازی Death Stranding قرار است در روز ۸ نوامبر سال جاری میلادی عرضه شود.

تاریخ انتشار بازی Death Stranding

جیسون شرایر، ضمن تایید این موضوع که بازی Death Stranding قرار است در ماه نوامبر عرضه شود، خبر داده است که منابعی به او گفته‌اند که بازی The Last of Us: Part 2 برای عرضه در اوایل سال ۲۰۲۰ برنامه‌ریزی شده است. این نویسنده‌ی وب‌سایت کوتاکو گفته است که سونی برنامه داشته تا The Last of Us: Part 2 را در ماه نوامبر عرضه کند، ولی عرضه‌ی آن را به تاخیر انداخته است.

عرضه بازی Last of Us Part 2

از یک موضوع رسما با خبر هستیم: این که در روز سی‌ام ماه می، یعنی فردا شب یا پس فردا صبح، قرار است اطلاعاتی رسمی از بازی Death Stranding منتشر شود. شخص «هیدئو کوجیما»، کارگردان، طراح و نویسنده‌ی بازی دث استرندینگ، شروع به انتشار تیزرهای کوتاهی کرده است. با این حال، اتفاق مهم‌تر ساعتی پس از انتشار اولین تیزر کوتاه از سوی کوجیما روی داد. توییتر رسمی استودیوی بازی‌سازی کوجیما پروداکشنز خبر داد که در روز ۲۹ ماه می اطلاعات جدیدی از بازی منتشر خواهد شد.

آخرین باری که بازی دث استرندینگ را دیدیم، رویداد توکیو گیم شو سال گذشته بود. کوجیما یک تیزر یک دقیقه‌ای از بازی نمایش داد که ظاهرا یکی از غولآخرهای بازی را به تصویر می‌کشید. از آن زمان تا به امروز، کوجیما مصاحبه‌های مختلفی کرده و از دث استرندینگ گفته است، ولی این طور که به نظر می‌رسد بالاخره قرار است بازی را ببینیم.

توییت Kojima productions

از نمایش دث استرندینگ مطمئن هستیم، ولی شایعه‌ی دیگری هم منتشر شده است. خبرگزاری‌های حوزه‌ی بازی در اسپانیا شروع به انتشار اطلاعات جدیدی از بازی The Last of Us: Part 2 کرده‌اند. اولین خبر را وب‌سایت Gamereactor منتشر کرد. این خبرگزاری اسپانیایی گفت که این هفته در کنار تریلر دث استرندینگ، تریلری هم از بازی The Last of Us: Part 2 منتشر خواهد شد و این تریلر، تاریخ انتشار بازی را رسما اعلام خواهد کرد. طبق گفته‌ی این وب‌سایت، تاریخ انتشار بازی پاییز امسال است. خبر دیگری چند ساعت بعد از سوی وب‌سایت اسپانیایی دیگری به اسم Legion de Jugadores منتشر شد. این وب‌سایت هم گفت که منابعی به آن‌ها خبر داده‌اند که قسمت دوم بازی The Last of Us همین هفته نمایش داده خواهد شد و تاریخ انتشار بازی هم پایان سال جاری میلادی است.

ظاهرا این اخبار و اطلاعات، ترافیک خوبی را روانه‌ی این سایت‌های اسپانیایی کرده است، چون ساعتی پیش دوباره سایت Legion de Jugadores مطلبی منتشر کرد و گفت که سونی در روز سی‌ام ماه می یک قسمت جدید از برنامه‌ی State of Play خود را پخش خواهد کرد و این قسمت را کاملا به بازی The Last of Us: Part 2 اختصاص خواهد داد.

بازی The Last of Us Part 2

این که سایت‌های اسپانیایی حوزه‌ی بازی‌های ویدیویی، یکی پس از دیگری، اخبار و اطلاعات یکسان منتشر می‌کنند و مهر تاییدی به شایعات می‌زنند، کم و بیش یادآور وضعیت انتشار اخبار بازی در وب‌سایت‌های مملکت خودمان است؛ طوری که یک وب‌سایت خبری منتشر می‌کند و بقیه‌ی خبرگزاری هم در پی آن و روی موج حرکت می‌کنند.

با این حال، بدون انتشار اطلاعات از سوی منابعی معتبرتر، امکان تایید هیچ‌کدام از این شایعات وجود ندارد.

از طرفی، می‌توانیم به یکی دو منبع که سابقه‌ی خوبی در انتشار اطلاعات دارند رجوع کنیم. «جیسون شرایر»، نویسند‌ه‌ی وب‌سایت سایت کوتاکو و از خبرنگارانی که کارنامه‌ی پاکی در درز اطلاعات دارد، چند وقت پیش در پاسخ به یکی از کاربران کوتاکو درباره‌ی شنیده‌های خود صحبت کرده بود. این خبرنگار گفته بود که شنیده است سونی برنامه دارد بازی The Last of Us: Part 2 را پاییز امسال عرضه کند و عرضه‌ی بازی Ghost of Tsushima هم برای اوایل سال ۲۰۲۰ یعنی زمستان امسال برنامه‌ریزی شده است. او گفته بود که از برنامه‌های سونی برای عرضه‌ی بازی Death Stranding اطلاعی ندارد.

بازی Death Stranding

این که کوجیما پروداکشنز و سونی، رسما خبر از نمایش Death Stranding داده‌اند و در تیزرهای خود، شعار رسمی بازی را هم اعلام کرده‌اند، فقط می‌تواند یک معنی داشته باشد: این که احتمالا مارکتینگ بازی شروع شده است. شعار تبلیغاتی انتخاب شده برای بازی «طناب را بساز» یا Create the Rope است. کوجیما، استودیوی او و بازیگران بازی شروع به استفاده از این شعار تبلیغاتی کرده‌اند. معمولا زمانی شعار تبلیغاتی را انتخاب و تلاش در بزرگ کردن آن در شبکه‌های اجتماعی می‌کنند که زمان زیادی به عرضه‌ی بازی نمانده باشد. این موضوع هم کم و بیش این ذهنیت را در ما به وجود آورده است که احتمال عرضه‌ی Death Stranding در ماه‌های آتی کم نیست. تاریخ انتشار بازی‌هایی مثل God of War یا Spider-Man سه-چهار ماه قبل از انتشار رسمی بازی اعلام شدند و سونی سپس مارکتینگ بزرگ بازی را آغاز کرد.

حداقل بیش از شش ماه است که مراحل فیلم‌برداری بازی Death Stranding به پایان رسیده‌اند، ولی «نیل دراکمن»، کارگردان بازی The Last of Us: Part 2 ماه گذشته بود که خبر از اتمام فیلم‌برداری بازی داد. با این حال، هر روز در شبکه‌های اجتماعی هیدئو کوجیما می‌بینیم که این کارگردان هنوز هم مشغول ضبط صداگذاری ژاپنی بازی است.

می‌توانیم بگوییم که استودیوی بازی‌سازی «ناتی داگ»، در مقایسه با استودیوی تازه تاسیس کوجیما پروداکشنز، در وضعیت بهتری قرار دارد. کوجیما در پایان سال ۲۰۱۵ دوباره تعدادی از اعضای کوجیما پروداکشنز قدیم را گرد هم آورد و از صفر استودیوی جدیدش را راه انداخت؛ طوری که ساخت بازی Death Stranding تا چند ماهه‌ی نخست سال ۲۰۱۶ به صورت جدی آغاز نشده بود. ولی دو موضوع مهم را هم نباید فراموش کنیم: این که بر و بچه‌های استودیوی بازی‌سازی گوریلا گیمز موتور پایه و تخصص فنی‌شان را از همان ابتدای کار در اختیار کوجیما گذاشتند و این که کوجیما از همان ابتدای کار، ایده‌ی کامل بازی را از قصه گرفته تا گیم‌پلی، در ذهن داشت.

بازی Death Stranding

در تخمین وضعیت عرضه‌ی سه بازی بزرگ باقی مانده‌ی سونی برای پلی‌استیشن ۴ یک موضوع دیگر را هم در نظر می‌گیریم. سونی بازی‌های انحصاری خود را به زبان‌های متعددی ترجمه می‌کند و این موضوع، نیازمند زمان زیادی است. سال گذشته از زبان یکی از مترجم‌هایی که سونی در ترجمه‌ی بازی با آن‌ها کار می‌کند درباره‌ی دث استرندینگ شنیدیم. این مترجم گفت که فیلم‌نامه‌ی کامل بازی و منوها و نوشته‌های مختلف مثل نوشته‌های مراحل و آیتم‌ها، برای آن‌ها ارسال شده است. زمانی که یک شرکت بازی‌سازی، متون مورد نیاز خود را برای ترجمه ارسال می‌کند، یعنی همه چیز بازی نهایی شده است و قرار نیست تغییری در فیلم‌نامه و مراحل ایجاد شود. این مترجم گفته بود وقتی سونی متون یک بازی را برای آن‌ها ارسال می‌کند، شش ماه تا یک سال تا عرضه‌ی نهایی بازی فاصله دارند.

با تمام این اوصاف، هیچ چیز به صورت جدی قابل پیش‌بینی نیست. تنها چیزی که از آن مطمئن هستیم، نمایش دث استرندینگ تا یکی دو روز آینده است. حتی نمی‌دانیم این نمایش قرار است به چه شکل باشد.

زمان زیادی تا این نمایش باقی نمانده است. فقط کافی است کمی بیشتر از یک روز صبر کنیم. به محض انتشار اطلاعاتی رسمی، می‌توانید از همین جا انتظار انعکاس آن را داشته باشید.

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

The post Death Stranding یا Last of Us 2: بازی بعدی سونی کدام است؟ appeared first on دیجی‌کالا مگ.


لینک منبع بالا ⇑

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *