بیمه باربری

بیمه باربری وارداتی یکی از زیر شاخه های بیمه حمل و نقل کالا در شرکت بیمه ایران می باشد. این بیمه جهت بیمه کردن کالاهایی که مبدا آن کشور خارجی و مقصد آن در ایران است شامل می شود. بیمه گزار طی قراردادی که با بیمه گر دارد مبلغی را به شکل علی الحساب پرداخت می نماید. این مقدار مبلغ اصولا بر مبنای حداکثر میزان حمل بدست می آید. محاسبه کردن حق بیمه بر مبنای گواهی بیمه صادر شده صورت گرفته و تمامی وارد کنندگان کالا به این بیمه نیازمند هستند.

این بیمه کالاهایی که توسط صادرکنندگان جهت ارسال به بازارهای جهانی به خارج از کشور می فرستند را مورد پوشش قرار می دهد و در واقع می توان گفت بیمه باربری صادراتی به نوعی از بیمه گفته می شود که مبدا آن ایران و مقصد آن کشورهای خارجی است. بیمه های باربری صادراتی، وارداتی و ترانزیت براساس کشور مبدا و مقصد آن تمایز پیدا می کنند.

بیمه باربری داخلی یکی دیگر از انواع بیمه نامه های شرکت بیمه ایران است که به منظور بیمه نمودن حمل و نقل کالاها و اجناسی می باشد که در داخل کشور حمل می گردد، مورد استفاده است. پوشش این نوع از بیمه برخلاف انواع دیگر بیمه نامه های باربری محدود بوده و می توان گفت تمامی حمل کنندگان کالا در داخل کشور به این بیمه جهت اطمینان خاطر از سلامت بار خود نیازمند هستند. با استفاده از بیمه باربری داخلی، افراد می توانند با آسایش خاطر بیشتری نسبت به حمل و نقل کالاهای خود در سطح داخلی کشور اطمینان پیدا کنند و اجناس خود را در برابر حوادث و خساراتی که امکان پیش آمدن هست بیمه نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − 7 =