چگونه روی یک موبایل چند حساب اینستاگرام داشته باشیم؟

اپلیکیشن instagram به تازگی این امکان را برای کاربران خود فراهم کرده که بتوانند با یک اپلیکیشن چندین اکانت اینستاگرام داشته باشند و با سوئیچ کردن بین حساب ها به مدیریت اکانت های اینستاگرام خود بپردازند. در این مقاله از میزبان فا مگ قصد داریم به شما بگوییم چگونه دو یا چند اکانت اینستاگرام داشته باشید. اگر قصد ساخت دو اکانت اینستاگرام در یک گوشی را دارید با مقاله آموزش افزودن اکانت جدید به اینستاگرام ما را همراهی کنید.

چند حساب اینستاگرام در یک گوشی

امروزه به دلیل ویژگی چند اکانتی ارائه شده توسط اپلیکیشن instagram می توانید چندین اکانت اینستاگرام ایجاد کنید. ایجاد حساب کاربری دوم و یا داشتن چندین حساب اینستاگرام برای افرادی که از این شبکه اجتماعی برای اهداف مختلف استفاده می کنند کاملا ایده آل است. حساب چند کاربره ایسنتاگرام علاوه بر مدیریت بهتر اکانت ها، اجازه تردد بین دو اکانت ها، ورود و خروج، مدیریت نوتیفیکشن ها و… را نیز فراهم می سازد. بدین ترتیب بررسی حساب های کاربری بسیار ساده خواهد شد.

قابلیت چند اکانتی instagram به این معناست که می توان با یک اپلیکیشن همزمان به چندین اکانت لاگین و هر کدام را به طور جداگانه مدیریت کرد.

بعد از ساخت اکانت های ابتدایی، با چالش های زیر مواجه می شویم اما نگران نباشید در ادامه برای تمام این موارد پاسخ های جامعی ارائه می کنیم.

 • حداکثر تعداد اکانت اینستاگرام چند مورد است؟
 • چه محدودیت هایی در ساخت حساب چند کاربره داریم؟
 • نحوه افزودن اکانت دوم در اینستاگرام چگونه است؟
 • چطور بین چند اکانت اینستاگرام روی یک گوشی تردد کنیم؟
 • و…

حداکثر تعداد اکانت اینستاگرام چند تا است؟

اینستاگرام میزبان فا مگ

داشتن چند اکانت در اینستاگرام ملزم به رعایت شرط خاصی است! در صورتی که از قبل 5 اکانت در لیست اکانت های فعال خود اضافه کرده باشید با انتخاب گزینه Add Account پیغامی ظاهر می شود مبنی بر اینکه شما حداکثر تعداد اکانت فعال را دارید و نمی توانید اکانت جدید اضافه کنید. برای حل این مشکل می توانید از اکانت های موجود خارج شوید و اکانت دیگری به لیست بیفزایید. 😉

نکته: توجه داشته باشید حداکثر تعداد اکانت اینستاگرام که هر کاربر می تواند به لیست اکانت های فعال خود افزوده و مدیریت کند 5 مورد است.

افزودن اکانت دوم در اینستاگرام

نحوه افزودن اکانت دوم در اینستاگرام

گاهی لازم است برای اهداف مختلف چندین اکانت اینستاگرام داشته باشیم و بتوانیم هر زمان که لازم بود به اکانت ها لاگین کرده و آنها را مدیریت کنیم. مدیریت چند حساب در اینستاگرام به ظاهر پیچیده است. برای این منظور نیاز به افزودن اکانت جدید در اینستاگرام داریم. دو روش برای افزودن حساب در اینستاگرام وجود دارد. مراحل زیر روش اول ساخت اکانت جدید در اینستاگرام را به ترتیب نمایش می دهد.

 1. برای افزودن اکانت جدید به اینستاگرام آخرین نسخه اپلیکیشن را دانلود و نصب نمایید.
 2. به حساب کاربری اینستاگرام خود لاگین کنید.
 3. از پایین پنجره وارد تب پروفایل شخصی تان شوید.
  تب پروفایل شخصی اینستاگرام
 4. حال از طریق لمس آیکن سه خطی بالای پنجره آیکن سه خطی اینستاگرام وارد بخش Settings اپلیکیشن instagram شوید.
 5. حالا برای افزودن حساب در اینستاگرام در پنجره باز شده به پایین صفحه اسکرول کنید و گزینه Add Account را انتخاب نمایید. در این مرحله با دو انتخاب مواجه هستید:
  1. Create New Accounts: با این گزینه در حساب کاربری می توانیم نسبت به ساخت چند اکانت روی یک گوشی اقدام کنیم.
  2. Log into Existing Account: به کمک این گزینه در حساب کاربری خود امکان لاگین کردن به اکانت های دوم به بعد اینتاگرام فراهم می شود. (اکانت هایی که قبلا ایجاد شده اند.)
  افزودن اکانت جدید در اینستاگرام
 6. در گام بعدی مراحل ساخت اکانت جدید را دنبال کنید. تا بتوانید بیش از یک حساب را در اپلیکیشن خود ایجاد و مدیریت نمایید.

1- استفاده همزمان از چند اکانت اینستاگرام در یک گوشی

در نسخه های قدیمی instagram قابلیت افزودن اکانت دوم وجود نداشت و کاربر برای لاگین کردن به سایر اکانت های خود باید از حساب کاربری جاری خارج و وارد اکانت دیگری می شد. بنابراین لازمه افزودن اکانت جدید به اینستاگرام قبل از هر چیز بروزرسانی برنامه به آخرین نسخه ارائه شده است.

دقت داشته باشید در این شیوه نسبت به ساختن چندین اکانت اینستاگرام روی یک گوشی اقدام می کنیم. سپس می توان حساب چند کاربره داشت. به منظور افزودن اکانت دوم در اینستاگرام در روش دوم، مسیر زیر را دنبال کنید:

 1. در گام اول برای داشتن حساب چند کاربره آیکن پروفایل شخصی خود را در گوشه پایین، سمت راست برنامه انتخاب نمایید.
 2. نام کاربری خود در بالای صفحه را لمس نمایید.
 3. از پنجره باز شده گزینه Add Acounts را به منظور افزودن حساب انتخاب کنید.
 4. اگر از قبل، اکانت دومی ندارید جهت ساخت اکانت جدید روی گزینه Create New Accounts کلیک کنید.افزودن اکانت جدید به اینستاگرام
 5. اکنون برای ایجاد حساب کاربری، در قسمت choose Username نام کاربری جدید را وارد نمایید.
  افزودن اکانت جدید به اینستاگرام
 6. در این مرحله لازم است شماره و یا ایمیل جدیدی وارد نمایید و سپس روی دکمه Next کلیک نمایید.
  دو اکانت اینستاگرام در یک گوشی نکته: توجه داشته باشید در این مرحله از ایمیلی استفاده نمایید که تا بحال برای ساخت اکانت instagram استفاده نشده باشد.
 7. حال پسورد دلخواه خود را وارد نمایید و مجددا دکمه Next را لمس نمایید.
  ساخت اکانت دوم در اینستاگرام
 8. در مراحل بعدی در صورت تمایل می توانید اطلاعات تکمیلی حساب instagram خود را نظیر تاریخ تولد و… وارد کرده و روی دکمه Next کلیک نمایید.
  افزودن اکانت دوم به اینستا
 9. اگر تمایلی به تکمیل مراحل بعدی ساختن اکانت جدید ندارید با انتخاب گزینه Skip می توانید از آنها عبور کنید.
  افزودن اکانت جدید در اینستاگرام

در انتها با پیغامی مواجه می شوید که اعلام می کند حساب کاربری شما با موفقیت ایجاد شد.

پس از افزودن اکانت ممکن است برای شما سوال پیش بیاید که چگونه وارد اکانت قبلی اینستاگرام خود شویم؟ برای برگشت به حساب کاربری قبلی خود باید نام کاربری تان در بالای پنجره را لمس نمایید و نام اکانت قبلی خود را انتخاب نمایید.

2- چگونه وارد اکانت دوم اینستاگرام شویم؟

وقتی چند اکانت اینستاگرام روی یک گوشی داشته باشید نسخه های جدید instagram این امکان را برای کاربران خود فراهم می کنند تا بتوانند بدون نیاز به خروج از حساب کاربری مشخصات اکانت جدید را وارد کرده و به صورت همزمان چندین اکانت را مدیریت نمایند. اگر می خواهید بین اکانت های خود سوئیچ کنید مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. از بین تب های پایین برنامه روی تب پروفایل شخصی تان بروید.
 2. حال روی نام کاربری تان در بالای صفحه ضربه بزنید.
 3. اگر از قبل به سایر اکانت های ایجاد شده خود لاگین کرده باشید در پنجره باز شده لیست اکانت های فعال را مشاهده خواهید کرد. در این صورت می توانید اکانتی که قصد دارید وارد آن شوید را از لیست حساب های کاربری اینستاگرام انتخاب نمایید. در غیر اینصورت با انتخاب گزینه Add Acounts در صفحه لاگین نام کاربری و پسورد اکانت هایی که از قبل ساخته اید را وارد کرده و به لیست اکانت های فعال موبایل خود اضافه نمایید.
  افزودن اکانت جدید به اینستاگرام نکته: در صورتی که حساب های کاربری قبلی خود را (حداکثر 5 حساب) به لیست اکانت ها اضافه کرده باشید پس از لمس نام کاربری تان در بالای صفحه لیست سایر حساب های کاربری تان را مشاهده خواهید کرد.
  همچنین می توانید در بخش تنظیمات instagram خود از همه حساب های کاربری تان Log Out کنید.
 4. اکنون در پنجره ظاهر شده گزینه Log into Existing Account را انتخاب نمایید.
  افزودن اکانت جدید به اینستاگرام
 5. در مرحله بعد برای ورود به اکانت اینستاگرام دوم، گزینه Switch Accounts را لمس کنید.
  افزودن اکانت دوم به اینستاگرام
 6. حال در صفحه login نام کاربری و پسورد اکانتی که می خواهید به آن لاگین کنید را وارد نمایید. بدین صورت به راحتی می توانید چندین اکانت روی گوشی موبایل خود داشته و آن ها را مدیریت نمایید.

حذف اکانت از لیست اکانت های اینستاگرام

توجه داشته باشید به صورت پیش فرض امکان تردد و مدیریت 5 حساب روی یک اپلیکشن فراهم است. یکی از مواردی که در این بخش می خواهیم به آن بپردازیم این است که شما می توانید هر زمان که مایل بودید حساب های بلا استفاده را از لیست حساب های فعال خود حذف نمایید.

نکته: توجه داشته باشید این کار باعث حذف حساب نمی شود و تنها از حساب کاربری مورد نظر خارج می شوید.

 1. ابتدا در تب پروفایل کاربریتان نام حساب کاربری که قصد حذف آن از لیست اکانت های فعال را دارید انتخاب نمایید.
 2. سپس از طریق منوی سه خطی گوشی وارد بخش تنظیمات حساب شوید.
 3. به پایین صفحه اسکرول کنید و گزینه [Log Out [Accounts Name را انتخاب نمایید.
 4. پس از انجام این عمل اکانت مورد نظر از لیست اکانت های فعال instagram شما حذف می گردد.

به منظور خروج از همه اکانت های instagram در این بخش گزینه Log Out of All Accounts را انتخاب نمایید.

در صورتی که تمایل دارید اکانت خود را برای همیشه غیرفعال و حذف نمایید مقاله آموزشی حذف و غیرفعال کردن اکانت اینستاگرام را مطالعه نمایید.

آنچه لازم است در مورد افزودن اکانت اینستاگرام بدانید

 • چگونه دو اکانت اینستاگرام داشته باشیم؟
  برای افزودن اکانت جدید به اینستاگرام گزینه Add Accounts را در بخش Settings اینستاگرام انتخاب نمایید. همچنین در تب پروفایل شخصی تان با لمس نام کاربری در بالای صفحه نیز می توانید به این گزینه دسترسی پیدا کنید. پیشنهاد می شود ابتدا مقاله ساخت حساب اینستاگرام را مطالعه سپس آن را به لیست اکانت های فعال خود اضافه نمایید.
 • چگونه با یک ایمیل دو اکانت اینستاگرام بسازیم؟
  چنین چیزی امکان پذیر نیست. با هر ایمیل و با هر شماره تلفن تنها می توان یک اکانت اینستاگرام ایجاد کرد.
 • چگونه وارد اکانت قبلی اینستاگرام خود شویم؟ 
  با لمس نام کاربری خود در بالای صفحه می توانید به اکانت های فعال اینستاگرام خود لاگین کنید و چند اکانت اینستاگرام روی یک گوشی موبایل داشته باشید.
 • از کجا بفهمیم چند اکانت اینستاگرام داریم؟
  هیچ راهی وجود ندارد تنها حالت ممکن این است که اطلاعات تمامی حساب های ایجاد شده خود را در جایی یادداشت نمایید.
 • چند اکانت در اینستاگرام میتوان ساخت؟
  در اینستاگرام محدودیتی برای ساخت اکانت وجود ندارد اما تعداد اکانت اینستاگرام برای مدیریت همزمان آنها، حداکثر 5حساب کاربری می باشد. اما نکته ای که وجود دارد این است که برای هر اکانت نیاز به یک آدرس ایمیل خواهید داشت. داشتن چند اکانت در اینستاگرام ملزم رعایت اصل 5 حساب کاربری است یعنی در حالت پیشفرض بین 5 اکانت می توان جابجا شد.
 • زمانی که چندین اکانت فعال در اینستاگرام داریم اعلان های دریافتی مربوط به کدام اکانت خواهد بود؟
  بعد از افزودن اکانت جدید به اینستاگرام، اعلان های دریافتی مربوط به اکانتی است که در صفحه آن حضور دارید.
 • لازمه ایجاد دو اکانت اینستاگرام در یک گوشی چیست؟
  برای ایجاد اکانت دوم اینستاگرام قبل از هر چیز نیاز به یک آدرس ایمیل و یا شماره تلفن دیگر خواهید داشت. در واقع شرط ساختن اینستاگرام چند اکانته داشتن ایمیل یا شماره های مجزا می باشد.
 • آیا می توانم چندین حساب کاربری اینستاگرام را به فیس بوک متصل کنم؟
  بله. فقط در نظر داشته باشید با اتصال به اکانت فیس بوک دوستانتان اعلانی دریافت خواهند کرد مبنی بر اینکه شما از این حساب کاربری در اینستاگرام استفاده می کنید.

از اینکه میزبان فا مگ را تا انتها همراهی کردید سپاسگزاریم. در این مطلب سعی کردیم تمام چالش های پیش رو برای شخصی که قصد دارد چند اکانت اینستاگرام در یک گوشی داشته باشد را مورد بحث و بررسی قرار دهیم. نحوه افزودن اکانت جدید به اینستاگرام،حذف اکانت از لیست اکانت های اینستا، سوئیچ بین دو اکانت اینستاگرام و… از موارد مورد بررسی در این آموزش بود. یکی از مزایای افزودن اکانت جدید به اینستاگرام این است که به صورت ساده تری می توان به مدیریت آن ها پرداخت. امروزه اینستاگرام چند کاربره بسیار مورد توجه قرار دارد به ویژه اگر برای وب سایت خود چندین حساب ایجاد کرده باشید. همچنین اکنون می دانید که حداکثر تعداد اکانت اینستاگرام چه تعدادی است.

در صورت تمایل دیدگاه های خود را پیرامون این مقاله مطرح نمایید.

منبع : میزبان فا مگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 9 =