شهروندی ترکیه

ترکیه به دلیل موقعیت جغرافیایی و قرار گرفتن بین دو قاره آسیا و اروپا اصالت خود را از آسیا و رشد و توسعه خود را از اروپا حفظ کرده است.
در سال 1987، ترکیه برای عضویت در اتحادیه اروپا درخواست داد و در سال 1999، اتحادیه اروپا ترکیه را به عنوان نامزد رسمی خود معرفی کرد.
از این رو ترکیه روابط اقتصادی ویژه ای با کشورهای اتحادیه اروپا دارد که این امر آن را در زمینه مسائل اقتصادی بسیار مهم کرده است.

زندگی در ترکیه یعنی لذت بردن از مناظر باشکوه، محاصره شدن در دریای زیبا، نوشیدن غذاهای لذیذ و …. وقتی مردم ترکیه را با مردم سرزمین های دیگر مقایسه می کنیم، فرهنگ غنی و سبک زندگی پر جنب و جوش را در آنها می بینیم.

علاوه بر این، موقعیت ژئواستراتژیک ترکیه نقش مهمی در جذب مهاجر دارد. در مرز اروپا و آسیا قرار دارد و پل خوبی برای رسیدن به بازارهای هر دو قاره است.

اخذ تابعیت ترکیه نیازی به حضور و دانش زبان ترکی ندارد و شما می توانید به راحتی با گرفتن وکیل ترکیه و رعایت تمامی مراحل قانونی تابعیت ترکیه را دریافت کنید. اعتبار این تابعیت دائمی است. در ابتدا پاسپورت شما ده سال اعتبار دارد و سپس مادام العمر تمدید می شود.طبق قانون اساسی ترکیه تابعیت ترکیه به هر دلیلی قابل بازگشت نیست و لغو نمی شود مگر اینکه به دولت ترکیه ثابت شود که این فرد خطرناک است. شخص برای امنیت ملی ترکیه

بر اساس آخرین آمار، پاسپورت ترکیه در سال 2022 با 7 پله در رتبه 50 جهان قرار گرفت. بدیهی است که اگر لیست کشورهای بدون ویزا ترکیه را بشناسید، فرصت های سفر و زندگی متنوعی خواهید داشت.پس از دریافت تابعیت این کشور، اجازه سفر بدون ویزا به 77 کشور جهان را خواهید داشت و البته در تمامی 26 کشور عضو این معاهده برای دریافت ویزای شینگن اقدام خواهید کرد. همچنین برای دریافت شهروندی ترکیه نیازی به گذراندن دوره اقامت خاصی نخواهید داشت.

همچنین لازم به ذکر است که ترکیه از نظر معتبرترین پاسپورت جهان در رتبه 30 جهان قرار دارد. یکی دیگر از نکات ویژه اخذ تابعیت این کشور این است که شما می توانید تابعیت این کشور و کشور خود را همزمان داشته باشید در حالی که در برخی کشورها این امکان وجود ندارد. مزیت دیگر برنامه های آموزشی رایگان است که برای همه در این کشور ارائه می شود.

اخذ تابعیت ترکیه طبق قانون خون است نه قانون خاک! این بدان معنی است که شهروندی ترکیه به طور خودکار به یک فرد از طریق تولد از والدین ترکیه ای اعطا می شود. برای اخذ تابعیت ترکیه از طریق تولد کافی است یکی از والدین در زمان تولد فرزند شهروند ترکیه و دیگری خارجی باشد، اخذ تابعیت برای فرزند امکان پذیر نیست. پسر یک پدر ترک ترک محسوب می شود. بنابراین اگر یکی از والدین شما ترک باشد (فرقی نمی کند که پدر و مادر باشد) او نیز ترک محسوب می شود. اما صرفا متولد شدن در ترکیه به معنای اخذ تابعیت ترکیه نیست، زیرا ترکیه تابع قوانین این کشور نیست.

برخی به اشتباه تابعیت ترکیه را با اقامت ترک دائمی یکی می دانند، در حالی که این دو اصطلاح کاملاً متفاوت هستند. اخذ تابعیت ترکیه؛ این به معنای دریافت شهروندی کامل و حقوق اجتماعی در ترکیه به عنوان یک فرد ترک است، در حالی که اقامت; یعنی مجوز حضور شما به عنوان یک خارجی در ترکیه. هر کسی می تواند به راحتی یک اقامت ترکیه دریافت کند، اما به عنوان مثال، گرفتن شهروندی معمولا سخت تر از دولت ترکیه است. برای اقامت، شما می توانید هر ملکی را به هر قیمتی خریداری کنید، در حالی که برای شهروندی و شهروندی هنگام خرید ملک، باید 250000 دلار یا بیشتر سرمایه گذاری کنید.بر اساس ماده 31 (ب) قانون اتباع بیگانگان و حمایت بین المللی، اگر دارای املاک و مستغلات هستید، می توانید برای اقامت کوتاه مدت درخواست دهید. توجه داشته باشید که خرید ملک (خانه، مغازه، زمین…) فقط برای اقامت کوتاه مدت موثر است و تاثیر قطعی در اخذ تابعیت ندارد.

با نگاهی به قوانین ترکیه، متوجه می شویم که افراد زیر می توانند برای شهروندی ترکیه درخواست دهند:

افرادی که از طریق تابعیت ترکیه شهروند ترکیه شده اند.
هر کسی که پدرش شهروند ترکیه باشد.
از طریق شرایط قانونی، فرد می تواند شهروند ترکیه شود.
پذیرش کودکان زیر 18 سال توسط شهروندان ترکیه.
تولد فرزند در ترکیه به شرطی که هیچ یک از والدین تابعیت دیگری را نداشته باشند.

برای راهنمایی عمومی بیشتر درباره اخذ شهروندی ترکیه کافیست با کارشناسان ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =